Přeběhlík

Originální název: The Defector

Domino - 2009
ISBN: 978-80-7303-483-2

Domino (2009) 978-80-7303-483-2 450

Když Gabriel Allon v thrilleru Moskevská pravidla těsně vyvázl z ruského zajetí, měl v plánu plně se oddat přerušeným líbánkám a restaurování unikátního oltářního obrazu pro Vatikán. Pak ovšem dostane zprávu, že po Grigoriji Bulganovovi, bývalém agentu ruské rozvědky, který ho v Moskvě zachránil a rozhodl se přeběhnout na druhou stranu, se slehla zem. Gabriel Allon je jako již mnohokrát povolán do Londýna, aby rozkryl záhadné zmizení muže, o němž britská rozvědka nemluví jinak než jako o dvojitém agentovi. Restaurátor však ví své. Nedopusťte, abych skončil v neoznačeném hrobě, naléhal Bulganov, když tehdy v Moskvě Allonovi líčil, jak končí zrádci ruské tajné služby. A Gabriel dal svému zachránci slib. Pátrání po Bulganovovi zavede Allonův tým do různých evropských měst i do březových lesů nekonečného Ruska, aby vyvrcholilo ve vražedném souboji s neporazitelným oligarchou Ivanem Charkovem. Vystaven nejtěžší zkoušce svého života, paralyzován strachem o to nejdražší, co má, sáhne Gabriel Allon až na dno svých sil – a po tomto střetu už nikdy nebude stejný. (Založil/a: icekafe)

dalimoni
  28. 8. 2011, 15:11
Slušný špionážní thriller, více se mi od tohoto autora líbil Spící agent, ale ani tato kniha není špatná. Konec knihy a část Zúčtování mi připadá taková rychle odbytá, ale jinak slušný. 85%
Rabjohns
  11. 12. 2014, 9:19
Kniha přímo navazuje na Moskevská pravidla,takže jsou na tom biti ti kdo předchozí knihu nečetli i ti kteří ji četli protože musí číst vysvětlování předchozích dějů. Připadalo mi,jako kdyby se autorovi nějaké zakončení nevešlo do předchozí knihy,tak se rozhodl to natáhnout do knihy samostatné. A to natahování je trochu na škodu.