Podpis zabijáka

Originální název: The Mark of the Assassin

Domino - 2002

Domino (2002) 383

Srpen 1968.
Přes už zase střeženou hranici proniká z okupovaného Československa do sousedního Rakouska trojice agentů KGB. Jeden z nich však své společníky na prvních metrech rakouské půdy zlikviduje a poprvé tak světu zanechává svůj "podpis zabijáka". O mnoho let později se nad Spojenými státy zřítí dopravní boeing 747, zasažený řízenou střelou odpálenou teroristy. V troskách je objeven jediný náznak vedoucí k možnému řešení: mrtvola, která nese hrůznou navštívenku nepolapitelného atentátníka - tři kulky vstřelené do obličeje. Agent CIA Michael Osbourne tento podpis zná. Osobně. Hnán posedlou touhou dopadnout nájemného vraha, která jej může stát kariéru, rodinu i život, se Osbourne vydává po horké stopě a ocitá se na mušce nejkrutějšího zabijáka… (Založil/a: icekafe)

Peeters
  16. 10. 2012, 9:00
Označit toto dílo na přebalu za "nejlepší politický thriller od dob Forsythova Dne pro Šakala" či srovnávat Silvu s Ludlumem mi přijde naprosto úsměvné a nepatřičné. Epilog dává odpověď na otázku, jak autor vlastně k dílu samému přistupoval - totiž, že si najal odborníky, hodiny je poslouchal a pak sám napsal cosi, co není ani krimi, ani thriller a politický podtext tady značně pokulhává. Zápletka je rovna béčkovému Hollywoodu, a vlastně jsem měl po přečtení knihy i ten samý pocit. Hlavní hrdina je nepřesvědčivý, postavy se neliší příliš americkým uvažováním. Dialogy jsou místy opravdu hloupé a závěr? Naprosto zpackaný. Navíc ani na konci nedostane čtenář odpovědi na všechny otázky, což může vysvětlovat i fakt, že se autor rozhodl napsat pokračování.. když se poučí a bude lépe naslouchat svým našeptávačům, může vzniknout slušné dílo. Protože každé další je o reparátu tohoto.