Originální název: Case of the Buried Clock

ISBN: 80-85946-21-1

Euromedia Group (2007) 80-85946-21-1 182
Brána (1996)

Perry Mason (22)

Děj většiny svých příběhů kladl Erle Stanley Gardner (1889-1970) do soudního prostředí - vždyť také sám začínal jako právník, který se zanedlouho vypracoval na úspěšného kalifornského advokáta. Zabýval se nejen svou praxí, ale též se angažoval společensky: usiloval o nápravu justičních omylů, prosazoval reformu amerického vězeňství… Když roku 1933 vydal Případ sametových drápků, stal se rázem i neobyčejně populárním spisovatelem detektivní literatury. Nadšené přijetí, které se knize, v níž se poprvé představil Gardnerův hrdina, "ďábelský advokát" Perry Mason, dostalo, autorovi umožnilo, aby se psaní začal věnovat jako svému hlavnímu povolání. Od té doby vydal takřka sto padesát knih; přivedl na svět i další postavy (právníka Douga Selbyho, dvojici soukromých detektivů Donalda Lama a Bertu Coolovou), Perryho Masona však žádná z nich v oblibě nedostihla. V detektivce nazvané Případ zakopaného budíku z roku 1943 musí tento důvtipný a elegantní obhájce řešit vraždu, již doprovází neobvyklá skutečnost: nález budíku zakopaného v krabici poblíž místa činu. A právě tento budík, nepřesně odměřující čas, přináší ve vyšetřování obrat a s ním i jedno z nejpřekvapivějších rozuzlení. (Založil/a: key.maker)

Erle Stanley Gardner Erle Stanley Gardner
*17.07.1889 - †12.3.1970

krabby
  9. 4. 2013, 9:22
Moje prví zkušenost s Gardnerem a v literární podobě to funguje mnohem lépe než televizní seriál. Nejdříve popis případu, hlavních osob, prvních indícií a finální rozuzlení stejně přichází až během soudního líčení. Kvalitní detektivka, ale chybělo něco navíc co by mně hnalo k tomu přečíst si další. 60 %