Originální název: Venus im Pelz

Volvox Globator - 2009
ISBN: 978-80-7207-717-5

Volvox Globator (2009) 978-80-7207-717-5 177
Agentura Tip Š (1991) 121 Edice Intimo

Klasické erotické dílo autora, jemuž vděčí masochismus za své jméno. Příběh mladíka Severina, který se natolik zamiluje do krásné Wandy von Dunajew, že si přeje stát se jejím otrokem. Wanda jeho přání zpočátku nechápe, záhy však v podobných praktikách najde zalíbení a trýzní Severina s rostoucí rafinovaností. Čím je ale Severinovo utrpení větší, tím více jím Wanda opovrhuje. (Založil/a: mclusky)

Leopold von Sacher-Masoch Leopold von Sacher-Masoch
*27.01.1836 - †??.??.1905

nevermore
  20. 9. 2016, 18:54
Překvapuje mě, že je kniha v určitých pasážích (ve většině) v podstatě autobiografická, což jsem se dozvěděl až z doslovu. Ale že by mě ten příběh zase až tak zaujal, hmm. Ale jako sonda do jedné hlavy...
Abigor
  15. 8. 2012, 18:49
Čekal jsem mnohem víc! Ale víc než zklamalo, mě to překvapilo. Jedná se o psychologickou záležitost, nikoliv o laciný porno jako u de Sada. Je to dobře? Nemyslím si, ale co už. Rád bych vyzdvihnul deníkovou formu ústřední části knihy, ta se mi líbí a to dokonce moc. Severin byl slabej chudák, kterej si sice zasloužil to, co se mu dělo, chtěl to, ale i tak mi ho bylo velice líto.