Soumrak bohů

Aurora - 2009
ISBN: 978-80-7299-098-6

Aurora (2009) 978-80-7299-098-6 227
Aurora (1998)

Nové vydání českého souboru staroseverských mýtů a bájí, jejichž autorkou je naše přední nordistka, která středověké mýty převyprávěla překrásnou, živou a čtivou češtinou. (Založil/a: skjaninka)

Falbala
  8. 2. 2013, 18:29
Nádherná kniha, ve které jsou převyprávěné severské legendy. Pokud se nedostanete k Eddám, doporučuji. Vhodné i jako pochopení pramenů, z kterých čerpal Tolkien.
Apneator
  19. 11. 2012, 20:57
Také miluji sever a vše co s ním souvisí. Proto jsem vyhledal tuhle knihu, která je převyprávěním Eddy, za což patří autorce, velmi zkušené paní profesorce, velký dík. Nicméně příběhy jsou někdy kostrbatě převypravovány. Autorky si dle mého názoru mohla dát ještě trochu více práce s dramatizací děje. Ale vím, že podat běžnému člověku něco tak odlišného jako je Edda, je velmi těžké.
joedrahr
  22. 11. 2016, 15:23
Nadchlo mě to. Jednoduchou a poutavou formou jsou čtenáři přiblíženy příběhy severské mytologie. Není to podáno nudnými popisy a fakty, ale příjemným plynutím děje a akce. Hlavně mě pobavily příhody s Lokim a Tórem.
Heimdall
  15. 10. 2011, 4:03
Tuhle knihu jako amatérský nadšenec do severské mytologie doslova miluji.
Největší esa ze severského panteonu jsou Heimdall a Týr. Už jenom kvůli nim stojí si za to tuhle knihu přečíst. Samozřejmě nesmíme zapomenout na profláknuté figury Tóra, Ódina a Lokiho.