Moderní skandinávské literatury 1870 - 2000

Moderní skandinávské literatury 1870 - 2000 Originální název: Moderní skandinávské literatury 1870 - 2000

Karolinum - 2006
ISBN: 80-246-1174-0

Karolinum (2006) 80-246-1174-0 470

Kniha tří odborníků z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze představuje v češtině první celkové zpracování dějin všech hlavních moderních skandinávských literatur, tedy písemnictví vznikajícího v dánštině, norštině, švédštině, islandštině a finštině. Autoři publikace zasazují severskou tvorbu do širších společenských a literárněhistorických souvislostí a podávají přehledný a syntetický obraz jejích nejdůležitějších vývojových trendů. Zároveň charakterizují stěžejní díla všech významných skandinávských spisovatelů, od moderních klasiků až po současné autory. Text je doplněn seznamem severských nositelů Nobelovy ceny a Ceny Severské rady za literaturu, výběrovou bibliografií překladů skandinávských literatur do češtiny. (Založil/a: skjaninka)

Cayenne
  13. 3. 2013, 11:45
Hodně komplexně pojaté, ale zajímavým způsobem zpracované. Teď se ještě ukáže, jestli mi to pomůže u přijímaček :)