Poslední šance

Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Domino - 2005
ISBN: 80-7303-265-1

Domino (2005) 80-7303-265-1 360

Jedenáctá kniha série Harry Bosch.

Po několika letech strávených ve výslužbě se Harry Bosch vrací do řad policie. Nastupuje do prestižního oddělení, které má za úkol znovu otevírat odložené případy, jejichž pachatelé nebyli dopadeni. Hned první případ staví Harryho do choulostivé situace: má vyřešit sedmnáct let starou vraždu černošské dívky, jejíž původní vyšetřovatelé dnes sedí ve vysokých policejních funkcích a rozhodně nemají zájem, aby někdo odkrýval jejich tehdejší přehmaty.
V průběhu pátrání Harry zjišťuje, že dozvuky tehdejší rasové nesnášenlivosti jsou tak silné, že i po téměř dvaceti letech způsobují další tragédie. Podaří se Harrymu prokličkovat mezi všemi nástrahami, oznámit zoufalým rodičům zavražděné dívky jméno vraha a přitom si udržet místo detektiva, na které byl přijat pouze podmínečně?

Pend
  19. 10. 2013, 6:25
Asi se budu opakovat. Connelly pro mě představuje absolutní špičku současné americké detektivky a tento román není výjimkou. Navíc v samotném závěru se stane několik překvapivých událostí.
Pajky
  18. 8. 2015, 23:58
Harry se vrací k policejní jednotce a opět naráží na svého odvěkého nepřítele Irvinga. Takže se bude vyšetřovat, ale taky tak trochu politikařit. Harry a jeho staronová parťačka Kiz Rider se po hlavě vrhají do odloženého případu a polehku mu začínají přicházet na kloub. Zajímavý případ, bavil mě a jsem rád, že je Harry zpátky u policie a doufám, že tam ještě pár let vydrží.