Transplantát

Transplantát Originální název: Transplant

Ikar - 1997
ISBN: 80-7202-148-6

Ikar (1997) 80-7202-148-6 194

V losangalské nemocnici Memorial se odehrává další drama. Mladý, ale velmi schopný lékař David Stone přijme pacientku s těžkou chorobou kostní dřeně. Její jedinou nadějí je transplantace – a jedinou příbuznou její neteř, mladá scenáristka Roberta. Ta ochotně svolí, že dřeň tetě daruje, při testech se však zjistí neuvěřitelná věc – Robertina matka byla v těhotenství vystavena radioaktivnímu záření při zkušením výbuchu v nevadské poušti a Roberta se narodila sice naprosto zdravá, ale její buňky mají zvláštní schopnosti. Ukazuje se, že Roberta je univerzální dárkyní, a tento fakt bohužel nezůstane utajen ani před těžce nemocným milionářem, který už dlouho čká na transplantaci ledviny. Vymyslí tedy ďábelský plán - Robertu unese a ledvinu si jednoduše vezme. (Založil/a: Markenz)

maurarita
  13. 11. 2016, 9:56
Hezký , lékařský triller z losangelské nemocnice , kde se odehrává velké drama a tím udržuje knihu v neustálém napětím .
zichisek
  12. 10. 2011, 17:38
Tuto knihu jsem našla náhodou v knihovně a musím říct,že mě nadchla.Přečetla jsem jí jedním dechem od začátku do konce.Velmi poutavý děj, který stále stupňuje vaše napětí a vyústí napínavým závěrem,kdy opravdu hltáte každé slovo.