Ztracené světlo

Poprvé vydáno celosvětově: 2003

Domino - 2003
ISBN: 80-7303-154-X

Domino (2003) 80-7303-154-X 312

Devátá kniha série Harry Bosch.

Detektiv Harry Bosch byl už natolik znechucen nekonečným bojem s byrokracií a pokrytectvím v LAPD, že za sebou práskl dveřmi a tím ukončil svou osmadvacetiletou kariéru u policie. Pro věčného rebela je ale výslužba nekonečnou nudou, a tak se Harry rozhodl využít čerstvé licence soukromého detektiva a vyšetřit jeden z případů, jejichž spisy si odnesl z kanceláře.
Jedná se o zapomenutou vraždu nepříliš významné zaměstnankyně hollywoodského filmového studia, do jejíhož vyšetřování Harry před lety krátce zasáhl. Nyní má mnohem těžší pozici: bez policejního odznaku mu zůstávají mnohé dveře zavřené a občas čelí otevřenému výsměchu či pohrdání.
Přesto všechno trpělivě sleduje krvavou stopu, která vede od dívčiny mrtvoly k záhadně zmizelé počítačové expertce FBI, dvěma zastřeleným policistům - a nakonec ke zjištění, že v pozadí celého případu stojí organizace vlivnější než hollywoodští magnáti a bezcitnější než losangeleská policie. Teď jde jen o to, jestli tihle lidé Harrymu dovolí, aby pátrání ve zdraví dokončil...

Pend
  15. 2. 2013, 6:45
Harry Bosch tentokrát jako soukromé očko. K Marlowovi má daleko, ale způsob vyprávění je podobný. Jako bonbónek na závěr přidává jedno překvapivé zjištění u své bývalé ženy Eleanor.
Pajky
  29. 7. 2015, 19:32
Harry stále ve formě, i když je to poprvé, co odložil policejní odznak. A nedá se říct, že by to nějak vadilo, jen to má trochu komplikovanější. To i přesto, že jsou po ruce staří známí jako Roy nebo Kiz. Příběh mě bavil a zjištění na konci mě překvapilo.