Originální název: The Heart Is a Lonely Hunter

Alpress - 2005
ISBN: 80-7362-236-X

Alpress (2005) 80-7362-236-X 345
Melantrich (1995) 80-7023-184-X 311

Mladičká Mick se vydává na pouť za hledáním krásy, smyslu života a lásky. Není to procházka růžovou zahradou, v jižanských státech začínají první rasové nepokoje a všude je plno hladu. Když její bratr nešťastnou náhodou postřelí malé děvčátko, ocitá se i její rodina na hranici bídy. Mick nachází přítele v hluchoněmém panu Singrovi, který jí nejvíce rozumí. Navíc se tento muž stal jakýmsi pojítkem mezi obyvateli malého městečka. Kniha plná něhy, porozumění a touhy po lidském štěstí byla zfilmována a film byl oceněn mnoha cenami. (Založil/a: Jovi)

Carson McCullers Carson McCullers
*19.02.1917 - †29.09.1967

Děčínský
  17. 1. 2017, 14:18
Autorka rozdělila své vyprávění do třech částí o více než 300 stranách. Já jsem to přečetl jen do strany 130. Knížka je docela dobře čitelná, al nepřináší nic zvláštního, jen deprimujícího! Odehrává se v USA před II. světovou válkou. Je to typická ukázka života lidí odsouzených žít na okraji kapitalistické společnosti. Autorka popisuje život těchto lidí s pochopením a bez nějakých odsudků. Ukazuje, že tito lidé, barevní (černoši), nevzdělaní a nějak tělesně postižení se, většinou, ani nějak nesnaží z jejich mizérie nějak dostat. V omezeném okruhu popisovaných postav vyčnívá černošský doktor, který se snaží o nápravu (bez nějakého podstatného úspěchu ani ve vlastní rodině). Bídy a podobných životních zážitků mám dost a proto si je nepotřebuji vybavovat.