Město kostí

Poprvé vydáno celosvětově: 2002

Domino - 2002
ISBN: 80-7303-105-1

Domino (2002) 80-7303-105-1 352

Osmá kniha série Harry Bosch.

Na Hollywwod Hills byly nalezeny kosti dvanáctiletého chlapce. Šokujícího případu se ujímá nekonvenční detektiv Harry Bosh a brzy zjišťuje, komu léta pohřbené ostatky patřily. Během nervy drásajícího pátrání postupně odkrývá jednotlivé vrstvy dávno zapomenutých událostí a odhaluje smutnou pravdu o pošramoceném životě hocha, kterému osud v žádném ohledu nepřál. Harry je rozhodnut vyřešit případ do nejmenších detailů, aby mohli být všichni viníci spravedlivě potrestáni.
Zpočátku se domnívá, že se mu daří plnit vytýčený cíl, ale pak dojde ke smršti událostí, které vážně ohrožují jeho policejní kariéru. Harry se tím tradičně nenechá zastrašit a pokračuje v započaté práci - aby dospěl k závěru tak šokujícímu a nečekanému, že čtenář bezděčně zalapá po dechu...

Pend
  4. 12. 2013, 6:21
Typický Connelly a Bosch. Nechybí ani románek s kolegyní, i když je celem neočekávaně kratší, než bychom očekávali. V tomto dílu jsem naopak postrádal nějaké informace o Harryho rodině - ženě a dceři, ve vzpomínkách vzpomíná spíše na Vietnam.
maurarita
  29. 7. 2015, 18:26
Kniha se četla velmi dobře ,děj měl zajímavý spád ,mnoho překvapivých momentů a nechyběla ani trocha romantiky.
Pajky
  27. 7. 2015, 19:08
Harry nezklamal a tentokrát řešil případ, který jako by vypadl ze seriálu "Sběratelé kostí". Opět se dočkáme nové ženy v Harryho životě a tentokrát dojde i na jednu nečekanou smrt. Překvapil mě konec, ani ne tak rozuzlením, ale jako tím, že Harry odložil policejní odznak.