Barbar Ronan

Originální název: Ronan The Barbarian

Polaris - 2002
ISBN: 80-7332-008-8

Polaris (2002) 80-7332-008-8 269

První kniha Ronanových dobrodružství.

Ronan - hezoun, hromotluk, hrdina. Muž s posláním. "Silná byla jeho paže, ostrý jeho meč a věhlasná pověst válečníka."

Tarl - Zásadovost, odvaha a loajalita - to jsou slova, která by ani nedovedl vyslovit. Autor Celosvětového průvodce po chlastu zdarma: "Orci jsou asi tak stejně příjemní jako tasemnice, až na to, že nemají žádné dobré stránky. A co je ještě horší, nikdy nezaplatí rundu."

Tyson - Nebojí se utkat s těmi nejmocnějšími démony, klidně si to rozdá s největšími siláky v páce a přepije i Tarla. Pouze Koťátko, pekelný oslík, dokáže Tyson přimět, aby se alespoň zamyslel nad zásadou "nejdřív měř a teprve pak udeř". Vzhledem k jeho zálibě v šunkové pizze a lidských zadcích se není co divit - Koťátko je bezpochyby síla, se kterou se vyplatí počítat.

V dobrodružství Zpívajícího meče donutí pomsta naše hrdiny postavit se samotnému Nekrosovi, vrahovi Ronanova otce, a za tím účelem se spolčit s čarodějem Antraxem, jehož schopnosti jsou jen o mále lepší než nulové (pokud ovšem dáte na názor silně vyšinutého osla). Ronan musí získat Zpívající meč a zlého čaroděje Nekrose zabít, ale jestli tím celá záležitost skončí, to ukáže až čas. Vzhledem k tomu, jak to v podobných případech chodí, se o tom dá s úspěchem pochybovat... (Založil/a: TeTecko)

James Bibby James Bibby
*??.??.1953

centos
  8. 5. 2012, 19:59
Už moc nevím, o čem to bylo, ale vím, že jsem se u toho strašně nasmál. Fungovalo by to i teď, když mi není 16? Kdo ví.