Pokrm bohů

Pokrm bohů Originální název: Food of the Gods

DharmaGaia - 1999
ISBN: 80-85905-67-0

DharmaGaia (1999) 80-85905-67-0 400

Proč jsou lidé jako druh tolik fascinováni změněnými stavy vědomí? Mohou nám tyto stavy odhalit něco o našem původu a postavení v přírodě? Etnobotanik Terence McKenna zkoumá v knize Pokrm bohů pradávný vztah člověka k různým chemickým látkám, otevírá dveře k božskému a možná nabízí řešení k záchraně našeho neklidného světa.
V této radikální historii rostlin, drog a lidské evoluce McKenna přináší nový pohled na historickou úlohu drog na Východě i na Západě a dokazuje, že lidstvo se dokázalo do svého současného dominantního stavu rozvinout především díky užívání přírodních halucinogenů. Kapitoly o šamanismu, halucinogenech a lidské evoluci, o sómě, eleusinských mysteriích, alkoholu a alchymii, konopí, cukru, kávě, čaji, kakau a koření, opiu, tabáku, heroinu, kokainu i televizi dokumentují rozporuplný vztah lidstva k různým látkám měnícím vědomí. McKenna v nich dokládá naši lidskou touhu po "pokrmu bohů" i schopnost nahradit zneužívání ilegálních drog šamanských porozuměním, důrazem na život v komunitě, úctou k přírodě a zvýšeným vědomím sama sebe. (Založil/a: ghostfire)

Terence McKenna Terence McKenna
*16.11.1946 - †03.04. 2000

Pán rostlin
  27. 3. 2016, 19:58
Asi jedna z nedůležitějších - pakliže ne vůbec nejdůležitější - kniha o drogách, jaká kdy byla napsána a kým jiným než nejdůležitějším americkým antropologem, autorem Evoluční teorie ,sjeté´ opice, velkým americkým básníkem a Iroameričanem Terencem K. McKennou?