Falešní hráči

Poprvé vydáno celosvětově: 1997

Domino - 2002
ISBN: 80-7303-052-7

Domino (2002) 80-7303-052-7 392

Pátá kniha série Harry Bosch.

Detektiv Harry Bosch po předchozích problémech opět pracuje ve službách losangeleské policie a tentokrát je pověřen vyšetřováním značně pikantního případu - vraždy filmového producenta. Ten je nalezen mrtev v kufru vlastního automobilu a všechny důkazy nasvědčují, že se stal obětí mafiánské popravy. Horká peněžní stopa vede do Las Vegas, kde si Harry jako obvykle nadělá nepřátele na velmi vysokých místech. Nepřátele, kteří dokáží i zkušenému policistovi uchystat smrt v lasvegaském stylu...

Falešní hráči je v pořadí pátá kniha Connyllyho „boschovské série". Autor opět prokazuje hlubokou znalost zákulisí policejní práce, ale tentokrát dává čtenáři nahlédnout také do atraktivního prostředí hollywoodské filmové branže a špinavého zákulisí „hlavního města hazardu", Las Vegas. Connelly opět přesvědčil, že je důstojným pokračovatelem americké drsné školy, a román Falešní hráči proto skýtá jistotu nevšedního čtenářského zážitku.

Pend
  28. 2. 2013, 16:37
Opět vysoký standard. Connelly dokáže zaujmout, Bosch je ve formě - hláškuje, je v centru vnitřního vyšetřování. Jenom ten závěr mi přišel hodně "filmový".
Pajky
  9. 6. 2015, 14:32
Celkově mě série Harryho Bosche baví, ale Trunk Music je jedna z těch "lepších" částí a to i přes divoký závěr. Mrtvý filmový producent a stopy vraždy vedou do Las Vegas, kde se Harry potká s dávno láskou. Zajímavé zvraty, dobrý příběh, sympatické nové postavy, tentokrát se vážně zadařilo. Doufám, že tenhle týden se zdrží i v dalších případech a už se na ně těším. Vsuvka na závěr - Nemohl jsem se zbavit toho, abych si Luckyho představoval jako představitele filmového Thora (dlouhé blond vlasy) i přesto, že knížka vznikala roky předtím, tak mi přijde jako by byla ta postava psaná přímo pro něj. :)