Poslední kojot

Poprvé vydáno celosvětově: 1995

Domino - 2001
ISBN: 80-7303-008-X

Domino (2001) 80-7303-008-X 389

Čtvrtá kniha série Harry Bosch.

Život losangeleského policisty Harryho Bosche se ocitl nad propastí. Opustila ho přítelkyně, jeho dům je kvůli zemětřesení neobyvatelný a po napadení velitele musel navíc odevzdat svůj odznak detektiva. Nadbytek volného času se Harry rozhodne vyplnit prošetřením případu starého pětatřicet let. Tak dlouho totiž zůstala neobjasněna vražda jeho matky.
Během tajného pátrání, které postupně přerůstá v jediný smysl jeho dalšího života, si však Bosch až příliš pozdě uvědomuje, že rány, do nichž ťal, jsou až pro některé vysoce postavené lidi až příliš živé. Dokonce tak živé, že jsou pro ně ochotni znovu vraždit.
Poslední kojot je v pořadí čtvrtá detektivka v Connellyho „boschovské sérii". Jako všechny předchozí strhává svou dramatičností, poutavou zápletkou a především dokonalou znalostí poměrů uvnitř losangeleské policie.

Pend
  21. 6. 2013, 7:04
Bosch řeší načerno neobjasněnou vraždu své matky, nuceně chodí k policejní psycholožce, během pátrání se se seznámí s tajemnou Jasmine a taky definitivně přijde o dům kvůli zemětřesení. Čtvrtý díl je opět napínavý, není v něm nouze o překvapivá odhalení. Za mě rozhodně doporučení pro četbu dalších pokračování.
Pajky
  5. 6. 2015, 22:26
Bosch je suspendován a tak se rozhodne podívat se znovu na vraždu své matky a přitom samozřejmě rozplétá opravdu zamotaný, dávno odložený případ. Trošku jiné než předchozí díly, ale Bosch je pořád ve formě a pořád mě baví. Pokud takhle bude pokračovat, tak já rozhodně budu pokračovat v jeho příbězích, protože tyhle policejní případy ve kterých až do poslední chvíle čekáte na to, co se vlastně stalo, mě prostě baví.