Homer a Langley

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Odeon - 2010
ISBN: 978-80-207-1325-4

Odeon (2010) 978-80-207-1325-4 169

Dosud poslední román jednoho z nejvýznamnějších amerických spisovatelů E. L. Doctorowa je překvapivě napsán v ich-formě a svou atmosférou připomene legendární autorovo dílo Ragtime.

Slepý a ve stáří téměř hluchý Homer sepisuje příběh jejich společného života jako svého druhu závěť, jako pokus zachovat pro budoucnost zprávu o posledních potomcích dříve bohaté a vážené rodiny. Oba žijí po smrti rodičů v kdysi přepychovém sídle na Páté avenue, které se zvolna mění ve skladiště a životu nebezpečný labyrint. Před světem se spíše uzavírají a vyhýbají se mu, a přesto jejich chátrajícím domem postupně prochází téměř celé dvacáté století. (Založil/a: al-ma)

lusk_lusk
  12. 5. 2013, 18:51
Každý je svým způsobem blázen a je jen na nás, zda ho takového příjmeme nebo zavrhneme. Možná je za tím spřízněnost kterou cítím z "úchylek" hlavních postav, možná ta lehkost se kterou mne provedly historicky zařazenou částí dvacátého století. Doctorow převedl mé představy na papír a do pěkně svázané knihy. Děkuji
Tardis
  16. 12. 2014, 15:48
Výborně napsané a přímo přeplněné zajímavými myšlnkami a úvahami a popisy fiktivní i skutečné reality. Zajímavé vykreslení společenských změn slepýma očima člověka, který s postupujícím časem přichází i o sluch a žije prakticky jen ve svém vědomí.