Tygr ve studni

Poprvé vydáno celosvětově: 1990

Egmont - 2003
ISBN: 80-7186-851-5

Egmont (2003) 80-7186-851-5 350

Strhující zápletka odhalující bezedné hlubiny ponurých vod Viktoriánského zločinu.
Nikdy nejste v bezpečí, zvlášť když se vám daří docela dobře. Buďte připraveni na to, že kdykoli můžete ztratit půdu pod nohama.
Na scéně se objevuje muž, pokud je to muž, kterého málokdo viděl, ale snad všichni se ho bojí. Říkají mu Cadik a tvrdí, že má dybuka - šotka přímo z pekel, který mu slouží. Skrývá se jako vypasený, zlomyslný pavouk uprostřed sítě neštěstí a zkázy, jež postihují celý svět. A Cadik je nyní na cestě do Anglie do Londýna, do Twickenhamu...
Píše se rok 1881 a na Sally Lockhartovou se znova usmívá slunce. Její přátelé Jim Taylor a Webster Garland jsou v cizině na cestách, ale Sally žije se svou dcerkou Harriet v pohodlném domě v Twickenhamu a její podnik úspěšně vzkvétá. Nikdy se neměla tak dobře, netuší však, že její svět se má už brzy změnit k nepoznání a ona bude muset vzít rozum do hrsti a sebrat v sobě veškerou odvahu a rozhodnost. Zůstane úplně sama, nebezpečně blízko tygra ve studni... (Založil/a: elyon)

EdnaMoodnii
  5. 8. 2012, 14:56
Je to jediná kniha s postavou Sally Lockhartové, kterou jsem od Pullmana četla, ale už se těším na další knihy, nemohla jsem se od toho odtrhnout.
Lomeril
  6. 3. 2011, 14:50
Podle mého názoru je Tygr ve studni nejlepším dílem triglogie o Sally Lockhartové. Možná je to skvěle napsanou postavou Dana Goldberga, možná je to tím, že se Pullman konečně "odvázal" a nezaváhal sáhnout po paradoxech. Pravda, levicový podtext z toho dost čiší, ale dáno Sallyiným charakterem působí jako přirozený vývoj postavy. Závěr je přitom strhující, ať už linie s Goldbergem, vyprávějícím příběh, nebo s hroutícím se domem.