Černý led

Poprvé vydáno celosvětově: 1993

Domino - 2000
ISBN: 80-86128-78-4

Domino (2000) 80-86128-78-4 304

Druhá kniha série Harry Bosch.

Již podruhé se český čtenář setkává se svérázným detektivem Harrym Boschem, který se představil v románu Černá ozvěna.
V pochybném motelu je nalezena mrtvola Harryho kolegy. Z dopisu na rozloučenou všichni usuzují, že spáchal sebevraždu, ale Harry ví, že nesmí dát na samotná fakta bez jasných souvislostí. Tuší totiž, že na kolegově smrti by mohli mít zájem distributoři nové drogy, nazývané Černý led, a v tomto názoru ho ujistí nález dalších dvou mrtvých lidí, kteří hráli v případu určitou roli. Navzdory varování, aby dal od tohoto případu ruce pryč, se Harry pouští do pátrání na vlastní pěst. Hon se stupňuje až do závěrečného rozuzlení, které přinese několik nečekaných zvratů.

Bravurní styl a dokonalá znalost prostředí, děj plný akce a napětí, to jsou atributy všech Connellyho knih z „boschovské série". I Černý led je detektivka, která uspokojí všechny milovníky tohoto žánru.

Pend
  10. 12. 2012, 6:57
Druhá kniha ze série s detektivem Harry Boschem. Více se dozvíme o Harryho minulosti, Harry hledá a navazuje vztah s osudovou (?) ženou. Proti prvnímu dílu o půl hvězdičky slabší, ovšem stále nadprůměrná detektivka.
maurarita
  27. 7. 2015, 16:19
Příběh neměl ten správný spád ,byl místami docela dost nudný ,až ke konci knihy se to trochu vylepšilo.
maciii
  22. 9. 2011, 23:56
O něco slabší než Černá ozvěna, především kvůli nedostatku dramatických situací, a kvůli většímu odstupu od postavy Henryho Boshe, která už není v knize klíčová, ale je jen prostředkem k vyřešení případu. Na druhou stranu je nový případ opět zajímavý, stejně jako jeho vysetřování.
Pajky
  4. 5. 2015, 19:48
Na druhou knížku s Harry Boschem jsem se po té první docela těšil, ale jsem trošku zklamanej. Hlavně protože příběh není tak zajímavý jako ten předešlý a celkově zápletka působí takový "ohraným dojmem". Každopádně to nic nemění na tom, že se s chutí pustím do dalšího pokračování.