Černá kniha českých bestiálních vrahů

Černá kniha českých bestiálních vrahů Originální název: Černá kniha českých bestiálních vrahů

XYZ - 2006
ISBN: 80-87021-06-1

XYZ (2006) 80-87021-06-1 204

Jedenáct příběhů českých bestiálních vrahů... jedenáct osudů nejen zločinců, ale i jejich obětí a pozůstalých, kterým se tragicky změnil život. Soudní procesy, popravy, sebevraždy, to je jen vrcholek ledovce, který větŠinou známe z médií. Co se však skrývalo v mysli pachatelů, jakými životními peripetiemi prošli, než začali zabíjet? Jaká traumata čekala poškozené a pozůstalé zavražděných obětí? To už se většinou do novinových článků nevejde. A přece právě rekonstrukce případů, výslechy a detailní pátrání dodávají těmto kauzám reálný rozměr.
Bestialitu, cyničnost či šílenství hrůzných trestných činů nevyjádří nejdokonaleji počet mrtvých či výsledný rozsudek, ale především souvislosti celého příběhu, který se často začal odehrávat bez vědomí nejbližšího okolí, v ulicích a městech, která známe, v poklidných parcích či za dveřmi naoko spořádaných domácností. Svědky jsme se totiž mohli stát i my...
Příběhy Václava Mrázka, Olgy Hepnarové, Jiřího Straky či pachatelů takzvaných orlických vražd nemají mnoho společného s detektivní literaturou ani televizními kriminálkami. A přesto - anebo právě proto - je zážitek z jejich četby velmi působivý. (Založil/a: Snow)

Abigor
  9. 6. 2011, 12:26
Fascinujicí, i Československo, případně Česká republika plodí sériové vrahy. U knihy jsem se bavil, nenudila mě. U několika zločinů jsem byl tak znechucen, že jsem si musel dát přestávku, abych to pobral. Pro zájemce na toto téma, je tato kniha povinnou četbou!
Samael
  15. 6. 2014, 23:49
Tak musím říct,že tahle knížka je jen pro otrlé.Opravdu humus některé případy.Klobouk dolu před poldama,kteří ty psychopaty chytají.
Snow
  13. 10. 2010, 1:18
Toto je první kniha podobného žánru kterou jsem měl tu čest číst.
Kniha je zpracována opravdu dobře a místy je pro slabší povahy nevhodná, hlavně při zamyšlení, že nic z toho není fikce a vše se odehrálo v nedávné době. Knize nelze nic vytknout, autor se tématu ujal velmi dobře.
Saceek
  26. 1. 2014, 14:31
Autor popisuje velmi věrohodně všechny vraždy takže je snadné vcítit se do pocitů jak obětí tak vrahů. Nejvíc mě fascinovala naprostá bezcitnost a lhostejnost některých činů. Pro čtenáře se zájmem v kriminalistice naprostá nutnost.
tlachalek
  18. 8. 2013, 16:37
Tak tato kniha mne bavila od počátku až do konce. Musím rovněž pochválit autorovo poutavé zpracování případů, které jsem znala z jiných knih již předtím, ale styl pana Slušného mě nadchnul asi nejvíce.