Bestiální vrazi

Bestiální vrazi Originální název: Serial Killers

Nava - 1994
ISBN: 80-85254-35-2

Nava (1994) 80-85254-35-2 223

Tato kniha je věnována fenoménu sériových vrahů, kteří zabíjejí v sériích, bez zřejmého motivu, nejčastěji poháněni sexuálními pudy, a kteří své zločiny páchají během několika měsíců, někdy i let. Psychopati? Psychotici? Moderní definice sériových vrahů nezahrnuje teroristy, některé hlavy států, ani najaté zabijáky, které žene fanatismus, politika nebo peníze. (Založil/a: Snow)

Stéphane Bourgoin Stéphane Bourgoin
*14.03.1953

vladislaus
  29. 9. 2013, 15:36
První třetina je zaplněna statistikami, psychologií a sociologií, která by zajímala zejména kriminalisty. Zbytek knihy popisuje skutečné případy sériových vražd v USA s nechutnými podrobnostmi.
Abigor
  9. 6. 2011, 12:23
Pro lidi, zaobírajicí se kanibalismem, sexuálními deviacemi, pojmem zlo, nebo psychiatrií je to kniha přímo geniální. V ostatních nechá jen pocit opovržení, a možná lehkou vystrašenost, protože tihle lidé opravdu jsou mezi námi.
Ta kniha je skvělá, je v ní vše, aby si člověk mohl udělat o těch vrazích objektivní obrázek. Pro mě jedna z knih, která mi otevřela oči, co se týče pojmu člověk.
Samael
  27. 7. 2014, 22:43
Všechny ty statistiky a rozbory typů těhlech neuvěřitelně zvrácených lidí jsou zajímavé.A samotné případy jsou až k neuvěření.Asi nikdo si nedokáže představit co si oběti museli zažít.Strašné je,že tito (lidé) jsou mezi námi a my je nedokážeme poznat!!!
schumick
  9. 6. 2015, 14:43
Faktograficky precizně zpracovaná kniha, některé slavnější příběhy jsem už znal z filmových zpracování.
Navíc člověku nic nenutí, každý ať si udělá svůj vlastní názor.
darkynka
  12. 10. 2016, 16:48
Velmi zajímavá kniha, díky které jsem se dozvěděla zase něco víc o této tématice. Spojuje jak odborný pohled na věc, tak jednotlivé případy vražd.
El Curo
  22. 11. 2012, 13:53
Autor přináší pohled nejen do vyšetřování těch nejbestiálnějších a nejpopulárnějších kriminálních případů, ale i do duše samotného vraha, jeho pohnutek a jeho myšlení. Tím se knihá stává velmi poutavou. Z literatury faktu se čtenář jen tak mimoděk ocitne uprostřed napínavého hororu. Bourgoin se zde představuje jako novinář, který měl možnost hovořit s takovými známými vrahy jako např. Ted Bundy nebo Jeffrey Dahmer.
Snow
  20. 10. 2010, 0:35
Jak to jen napsat...
Kniha je velmi zajímavá a za mě jí hodnotím plným počtem hvězd, ale zároveň je DOST nechutná. Aby taky ne, zabývá se zrůdami, proto absolutně nedoporučuji číst knihu lidmi, co mají slabší povahu. Pokud se vám zvedá kufr třeba i u "Černá kniha českých bestiálních vrahů" toto dílo opravdu nečtěte. V pár pasážích jsem chtěl knihu přestat číst, protože se mi na pár minut udělalo blivno, ale nakonec sem to dočetl a udělal jsem dobře, protože popisující případy jsou to vskutku zajímavé.
Pokud si tedy věříte a jen tak vás nic nerozhází, směle do toho a knihu si přečtěte až do úplného konce!
Hrozné je to, že kniha není fikce a vše co je popisované se i stalo.
celticek
  25. 12. 2013, 17:00
Člověk od knížky dostane přesně co čeká. Analýzy FBI, výpovědi sériových vrahů, dopodrobna popsané zločiny, pohnutky, nakonec i seznam nejvíce vyšinutých. Nic víc, nic míň.