Mlčenliví hrdinové

Mlčenliví hrdinové Originální název: Silent Heroes

Deus - 2005
ISBN: 80-86215-58-X

Deus (2005) 80-86215-58-X 196

Jen málo koho se nedotknou příběhy, v nichž figurují zvířata. Ještě emotivnější jsou pak příběhy o hrdinství zvířat. Autorka této knihy se rozhodla popsat hrdinství zvířat ve válkách, které vedli lidé. Při práci na této publikaci měla možnost čerpat z dokumentů, jež spadaly do moci Zákona o utajení bojových skutečností s možností odtajnění po padesáti, pětasedmdesáti či až po sto letech. Díky tomu má čtenář možnost poprvé nahlédnout i do svědectví o využití holubů zpravodajskými službami a dozvědět se tak detaily o tom, co se skrývalo v pozadí příběhů odvahy, pod stálou hrozbou strachu z Gestapa nebo SS. I když se mnozí z hrdinů této knihy stali legendami, v oficiálních záznamech je o nich jen zlomek informací. Autorka do knihy zařadila jak zvířata, která získala Dickin medaili za statečnost, byla oceněna medailemi jiných národů včetně American Purple Heart a French Legion d’Honneur, tak i ta, která žádné medaile nedostala. Text doplňují černobílé fotografie. (Založil/a: Snow)

Evelyn Le Chêne Evelyn Le Chêne
*??.??.1936

Snow
  20. 10. 2010, 0:44
V knize jsou zajímavé příběhy a i úctyhodné oběti a výkony z války, ale na můj vkus někdy nudně a zdlouhavě popisované. Všechny příběhy také nejsou zajímavé... Nicméně knihu rozhodně doporučuji, i když by mohla bejt v praktičtějším rozměru a ne jak učebnice pro první třídu obecné školy.