Originální název: The Prometheus Crisis

Svoboda - Libertas (NS Svoboda) - 1990
ISBN: 80-205-0163-0

Svoboda - Libertas (NS Svoboda) (1990) 80-205-0163-0 299
Svoboda - Libertas (NS Svoboda) (1979)

Příběh ze stavby největší atomové elektrárny na světě. V útrobách Prométhea, kam se k zahájení provozu už sjeli reportéři, kameramani i vládní činitelé, se odehrává spletité drama jednotlivců i celé stavby, když zapnuté reaktory místo životodárné síly začnou rozsévat zkázu... (Založil/a: Garbled)

Thomas N. Scortia Thomas N. Scortia
*29.08.1926 - †29.04.1986

Frank M. Robinson Frank M. Robinson
*09.08.1926 - †2014

vladislaus
  6. 11. 2014, 20:14
Po přečtení této knihy může čtenář podlehnout paranoi, že každou chvíli vybuchne nějaká jaderná elektrárna, jedna, druhá, třetí ... Doufám, že autoři přeháněli v popisování stavby jaderné elektrárny v USA a není tam tento přístup pravidlem. Ale to už by tam muselo něco bouchnout, autoři nás tedy určitě vodí za nos, nebo snad ne?
Richie
  30. 10. 2016, 20:54
Kdysi se mi tato kniha s katastrofickou tematikou velmi líbila, při druhém čtení už jsem byl více kritičtější a nejvyšší hodnocení snížil. Havárie jaderné elektrárny nabízí obrovské možnosti pro rozvinutí napínavého příběhu - autorům se povedl, i když mám dojem, že děj a napětí mohlo být ještě více vystupňováno. Některé dějové linky mi tam přišly trochu násilně zapracované (hon šerifa na vraha ve chvílích nejvyššího ohrožení), ale jinak jsem si četbu velmi vychutnával. 80%
LadysR2
  5. 3. 2013, 18:52
Spojeným Státům hrozí nedostatek elektřiny a tak se i přes námitky odborníků spouští jaderná elektrárna.. A průšvih je na světě. Děj trochu přes kopírák Skleněného pekla, jen kulisy se změnili. Ale pořád slušný čtení