Černá ozvěna

Domino - 2011
ISBN: 978-80-7303-613-3

Domino (2011) 978-80-7303-613-3 386
Domino (1999) 80-86128-63-6 386

První kniha série Harry Bosch.

V Černé ozvěně se českým čtenářům představuje Harry Bosch, policista, který nejraději pracuje na vlastní pěst. Bez nadsázky lze říct, že k řadě slavných postav „americké tvrdé školy", jakými jsou například Phil Marlowe či Steve Carella, přibyl další plnokrevný detektiv, který se s rutinou a invencí pohybuje mezi organizovanými zločinci, překupníky drog, zkorumpovanými státními úředníky a brutálními zabijáky.
Tentokrát Harry vyšetřuje smrt svého přítele a spolubojovníka z vietnamské války. V tajuplném bludišti zločineckého podsvětí, se kterým je konfrontován, ožívá hrůza, kterou kdysi zažil ve Vietnamu jako příslušník jednotky specializované na boj v podzemních tunelech.
Boschovou partnerkou v tomto souboji s nebezpečnými zločinci, jimž se podařilo proniknout na důležitá místa v policejním aparátu, je agentka FBI Eleanor Wishová. Jejich vztah dočasně přesáhne kolegiální roviny, což Boschovi zkomplikuje obtížné rozhodování mezi spravedlností a pomstou, před které je v závěru případu postaven.

Čtenář, který má rád klasickou detektivku stejně jako moderní thriller, by měl sáhnout po Černé ozvěně. Nebude zklamán.

janeicka
  8. 7. 2015, 11:35
Na svérázného detektiva Harryho Bosche a jeho případy jsem byla už dlouhou dobu zvědavá. Mohu vřele doporučit seriál Bosch, natočený podle několika knih z této série. Harry Bosch mi přišel už od začátku sympatický, hned na druhé stránce knihy byla nalezena mrtvola a Harry se ihned pouští do pátrání. Potěšilo mne, že kniha byla napsána ještě v 90. letech, takže nás nečeká moderní technika, hlášení se vyplňují na psacím stroji a detektivové si musí vše oběhat a vytelefonovat sami :-) Velmi dobré čtení, už se těším na další díly série, na Harryho Bosche rozhodně nezapomenu.
Pend
  10. 11. 2012, 19:02
Vysoká hodnocení nejsou vůbec přehnaná, za tuto knihu obdržel Connelly Cenu Edgara pro autora nejlepší detektivky. Krásné využití pozadí vietnamské války, na konci poměrně zajímavý zvrat. Rozhodně budu sledovat další knihy série.
Peter.Melon
  16. 4. 2013, 13:33
Detektivní román,který mě však popravdě nezaujal.Mnohem více mě zaujali i detektivní romány od autorky Agathy Christie...
maciii
  22. 9. 2011, 23:55
Výborná detektivka/drama, s perfektně fungujícím propojením hrdinovy minulosti ve Vietnamu se v současnosti zdánlivě neřešitelným případem. Sympatičtí hrdinové s mnohovrstevnatým charakterem se v průběhu děje zajímavě vyvíjejí, aby v samém závěru došlo k ne vyloženě překvapivému, ale uspokojivému zvratu. Hlavní Connellyho zbraní je umění perfektně vykreslit vztahy mezi svými postavami, stejně jako tvořit dialogy, které jsou jakékoliv, jen ne nudné a nepřirozené.
Pajky
  10. 4. 2015, 15:07
První setkání s Harry Boschem se mi líbilo a určitě si nenechám ujít následujících několik dílů. Skvěle zakomponovaná linka s válkou ve Vietnamu, zajímavé postavy a rozhodně zajímavý závěrečný zvrat. Harry Bosch se rozhodně zařadil na můj seznam detektivů, jejichž práci budu dál a rád sledovat.