Cthulhu 2000

Cthulhu 2000 Originální název: Cthulhu 2000

Polaris - 2001
ISBN: 80-85911-80-9

Polaris (2001) 80-85911-80-9 412

Cthulhu 2000: příběhy z končin nezemského děsu inspiroval H.P. Lovecraft/vybral Jim Turner

V neproniknutelné divočině (v povídce F. P. Wilsona Pustiny) označují nadpozemská světla cestu do světa, který není stvořen pro oči člověka. Mrtvola jednookého obra (Na mramorové desce, H. Ellison) přináší nečekané štěstí - a nevýslovný děs - tomu, kdo ji vlastní. Když prastaré zlo číhá v moderní technice (Pickmanův modem, L. Watt-Evans), dělí nás od hrůzy mnohdy jen stisknutí klávesy...

Ve této antologii se několik předních autorů fantaskních a hororových žánrů chopilo odkazu skvělého vypravěče H. P. Lovecrafta a dohromady vytvořili osmnáct skvělých povídek. Jejich mistr by na ně byl hrdý.

Obsah

James P. Blaylock - Stín na prahu
Gene Wolfe - Pán země
Ramsey Campbell - Tváře na Pine Dunes
Harlan Ellison - Na mramorové desce
Roger Zelazny - 24 pohledů na horu Fudži od Hokusaie (Založil/a: TeTecko)

Tomáš Fiurášek
  18. 8. 2014, 23:59
Řekl jsem si, křivdím jim, když jsem s otevřenými ústy přečetl obálku "jejich autor by byl na ně pyšný". Opravdu nic drzejšího jsem ještě neviděl. Kdyby alespoň povídky stály za to, ale bohužel... je to brak. Hnus. Příště by si kompilátor sbírky měl dávat pozor na to, co píše, protože tohle mi příjde téměř jako urážka skvělého autora a otce mýtu Cthulhu.
HellFire
  11. 10. 2011, 22:37
Jelikož dbdb neumožňuje podrobnější hodnocení, musím dát 60%. Povídky samotné nebyly špatné, ale opravdu velmi dobré byly pouze dvě - Pustiny a Tváře na Pine Dunes.