Eragon: Průvodce po Alagaësii

Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Fragment - 2010
ISBN: 978-80-253-1046-5

Fragment (2010) 978-80-253-1046-5 32

Vítej Dračí jezdče! Gratuluji ti - být vybrán mezi Dračí jezdce je veliká čest. Sestavil jsem pro tebe průvodce, který představuje nejdůležitější národy, místa a věci v Alagësii. Pečlivě si jej prostuduj! Nejedenkrát mě zachránil před jistou smrtí. A může se stát, že na těchto poznatcích bude jednou záviset i tvůj život! Už se nemůžete dočkat čtvrtého pokračování Odkazu Dračích jezdců? Nejste v tom sami. Abychom vám čekání trochu ukrátili, přinášíme vám tuto unikátní ilustrovanou encyklopedii těch nejzajímavějších míst, postav a věcí v Alegaësii, kterou sestavil autor celé série, Christopher Paolini. Knihou provází sám Eragon, který bedlivému čtenáři prozradí i několik náznaků, jakým směrem se bude příběh vyvíjet dál. Kromě ilustrací v průvodci najdete také rozkládací modely, mapy, dopisy a řadu dalších vychytávek, jako je třeba kousek pravé dračí kůže. Christopher Paolini o knize říká, že to je nejzajímavější projekt, na kterém zatím pracoval, a že si opravdu užíval možnost pozorovat, jak ilustrátoři vdechují jeho Alagaësii život. Bez průvodce po Alagaësii se neobejde žádný správný fanoušek Eragona a jeho přátel! (Založil/a: icekafe)

Christopher Paolini Christopher Paolini
*17.11.1983

Reliance
  15. 4. 2015, 15:25
Krásně udělaný průvodce... Poprvé jsem ho viděla ještě než jsem četla Eragona a už tenkrát mě okouzlil, takže po přečtení Eragona byl jasný.. :D
Rumbelle
  7. 12. 2014, 12:24
Hezký obrázkový doplněk, ale jinak nic víc. Je to takové zhrnutí vědomostí z Alagaesie. Jinak nic nového. Nejvíc se mi líbil obal :)