Rozsudek ráže 9

Poprvé vydáno celosvětově: 2008

Domino - 2009
ISBN: 978-80-7303-458-0

Domino (2009) 978-80-7303-458-0 424

Druhá kniha série Mickey Haller.

Když advokát Michael Haller získá po zavražděném kolegovi Jerrym Vincentovi zavedenou advokátní kancelář, spousta lidí mu to závidí. Mezi nově nabytými klienty je totiž i filmový magnát Walter Elliot obžalovaný z dvojnásobné vraždy. Jeho ostře sledovaný případ je zárukou vítané mediální pozornosti a tučných zisků. Haller ovšem netuší, že mezi Vincentovým zavražděním a Elliotovou obžalobou může existovat spojitost a že spolu s lukrativním případem možná po Vincentovi přebral i cejch smrti.
Navzdory nebezpečí proniká hlouběji do případu a postupně si uvědomuje, že v něm není všechno v pořádku a že Vincentova obhajoba je založena na důmyslném, ale podvodném triku. Ocitá se tedy mezi dvěma mlýnskými kameny: musí hájit zájmy klienta a současně dodržovat zákon. Nezbývá mu než vymyslet ďábelský plán, přestože si uvědomuje, že jeho realizací riskuje nejen kariéru advokáta, ale i holý život.

LuciusWlk
  1. 1. 2015, 11:50
Vynikající knížka. Moje první seznámení s advokátem Hallerem, přišlo na základě filmového zpracování knihy Advokát, a bylo více než příjemné. Kniha byla samozřejmě o kus lepší než film. Druhý příběh advokáta, jenž má svou kancelář na zadním sedadle Lincolnu, nezklamal. Autor opět rozehrál hru, plnou zajímavých zvratů, postav. Příběh není dlouhý, je svižný a do knihy se dá velmi rychle začíst. Prostředí soudní síně je perfektní.
illy
  19. 10. 2011, 9:04
Mike Haller se po roce vrací (částečně z přinucení) ke své advokátní praxi a hned získává velký případ. A navíc se setkává s detektivem (můj nejoblíbenější) Boshem. Connelly opět rozehrává napínavý příběh kde není nic jak se zdá a na závěr nás čeká opravdu veliké překvapení. (Pro ty co znají Boshe) Výborná krimi, kterou mohu jen doporučit. To ale všechny Connellyho knihy a je dobré je číst postupně....
Pend
  23. 3. 2014, 8:13
Kdybych věděl, že Bosch není hlavní postavou, přečetl bych si jinou knihu série. Tato detektivka patří do série Haller, takže místo tradičního vyšetřování se přeneseme do soudní síně. Na druhou stranu si Connelly pro nás nechává řadu překvapivých zvratů a odhalení, takže až do konce jsem se nenudil.
Pajky
  28. 8. 2015, 21:47
Super knížka, Mickey Haller ani na druhý pokus nezaváhal a opět se představil s pořádně zamotaným případem ze soudní síně. Tentokrát se navíc setkává i s ostříleným detektivem, Harry Boschem a to prostě nemohlo dopadnout jinak než na výbornou.