Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Advokát

88%
4 45
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Advokát Originální název: The Lincoln Lawyer
Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Nejnovější vydání: (Všechna vydání)
Domino - 2010
ISBN: 978-80-7303-576-1
Počet stránek: 411
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 8x v oblíbených
v přečtených 74x v přečtených
v knihovně 24x v knihovně
k přečtení 33x k přečtení
právě čte 2x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Domino (2010) 978-80-7303-576-1 411
Reader’s Digest Výběr (2007) 978-80-86880-77-8 606 Vyšlo ve svazku Nejlepší světové čtení společně s díly Klamný dojem (Archer); Kouzelná hodinka (Hannah); Největší šance (Stacey).
Domino (2006) 80-7303-304-6 411

První kniha série Mickey Haller.

Advokát Mickey Haller se celý svůj profesní život obával, že nedokáže rozpoznant nevinu, i když ji bude mít přímo na očích. Ve skutečnosti se měl mít na pozoru spíše před ztělesněným zlem...
Haller je advokát bez kanceláře. Úřaduje na zadním sedadle vozu Lincoln Town Car, aby mohl být co nejblíže svým klientům: opilým řidičům, drobným podvodníčkům, překupníkům drog a podobným zkrachovalým existencím. Právo pro něj není otázkou viny či neviny, nýbrž záležitost týkající se manipulace a vyjednávání.
Když si ho jako obhájce najme playboy z Beverly Hills, kterého zatkli za napadení ženy, získá Haller po letech prvního dobře platícího klienta. Kromě toho je přesvědčen, že se mu konečně naskytla šance obhajovat skutečně nevinného člověka. S vršícími se důkazy je přesvědčen, že řeší nejsnazší případ ve své kariéře.
Pak je ale zavražděn policejní vyšetřovatel, protože se mu podařilo proniknout nebezpečně blízko k pravdě, a Haller rychle pochopí, že při hledání neviny přehlédl přítomnost nejryzejšího zla. Pokud mu chce uniknout, musí využít veškeré své schopnosti a zmanipulovat systém, kterému dávno přestal důvěřovat. V sázce totiž není jen ostře sledovaný soudní případ, ale i jeho život...

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

LuciusWlk
100% 100% 100% 100% 100%
  28. 12. 2013, 19:42
Advokát je nádherně čtivá knížka. Kniha má pozvolný rozjezd, ale jakmile autor nastíní celou situaci, děj začne gradovat a držel mou pozornost, bez slepého místa, až do samého konce. Po dlouhé době jsem si vychutnal knížku, která mě nutila číst, dokud nedočtu. Přesto, že jsem to od tohoto titulu nečekal. Ať už to bylo mým oblíbeným soudním prostředím, anebo autorovým stylem psaní, já jsem nadmíru spokojen.
-----------------------------------------------------------------------------------------
Film na motiv knihy: Obhájce: Musím se přiznat, že jsem už dlouho neviděl tak skvělý snímek s prostředí americké justice. V poslední době. Film má šťávu, šmrnc, spád, skvělé obsazení, vynikající hudební podkres. Tedy, se superlativy se to nemá přehánět, ale tady jsem si smlsnul. Od filmu vesměs očekávám, že mě chytne v prvních minutách a vyplivne sežvejkaneho pár minut po závěrečných titulcích. Tak přesně toto se sice nestalo, ale spokojeny jsem víc než dost. Dobrá práce je třeba ocenit!!!
prkali
80% 80% 80% 80% 80%
  2. 2. 2013, 16:22
pragmatická bestie? ne tak docela, ... překvapivě vůbec ne tak docela...:
"Louisi, tak já vám ještě jednou vysvětlím, jak to v téhle branži chodí. Víte, kdo jsem já? Já jsem neutralizátor. Mým úkolem je neutralizovat obžalobu ze strany státu. Brát jednu důkazní položku za druhou a nacházet způsoby, jak je vyřadit ze soudního řízení. Můžete si mě představit jako pouličního baviče, co otáčí talíři na malých hůlkách... přesně tohle je obžaloba státu. Hromada otáčejících se talířů. Každý z těch talířů představuje jeden konkrétní důkaz proti vám. A mým úkolem je vzít každý talíř, zastavit jeho rotaci a mrštit jím o zem tak silně, že se rozbije a nedá se použít..." vs "Advokát Mickey Haller se celý svůj život obával, že nedokáže rozpoznat nevinu, i když ji bude mít přímo na očích. Ve skutečnosti se měl mít na pozoru spíše před ztělesněným zlem..."
Pajky
100% 100% 100% 100% 100%
  21. 8. 2015, 9:20
Viděl jsem film, takže Mickey Haller pro mě bude navždy mít tvář Matthewa McConaugheyho. Sice jsem díky filmu měl vyzrazeno, co se zhruba bude dít, ale nevadilo mi. Knížka má skvělý příběh, který graduje ve velké finále. Můj největší oblíbenec od Connellyho byl zatím Harry Bosch, ale Mickey Haller mu vážně šlape na paty a těším se na jeho další příběhy/soudní procesy.