Ilustrované dějiny světa – Neklidná Evropa

Ilustrované dějiny světa – Neklidná Evropa Originální název: L´Europe bouleversée

Cesty - 1996
ISBN: 80-7176-281-4

Cesty (1996) 80-7176-281-4 101
Knižní klub (1996)

Milí čtenáři, kosmonauti, kteří z moderních vesmírných korábů viděli naši Zemi, hovoří o nezapomenutelných zážitcích. My Vám nabízíme něco víc: zveme Vás na výlet do hlubin věků, o miliardy let zpátky až k velkému třesku, okamžiku, kdy vznikla naše planeta. Vašimi průvodci budou významní vědci z oborů jako historie, přírodověda, technika, umění, literatura a mnoha dalších. Spolu s ilustrátory budou s Vámi ve dvaceti svazcích Ilustrovaných dějin světa sdílet velké dobrodružství při objevování a zkoumání vzniku a vývoje světa od prvních okamžiků jeho existence přes úsvit civilizací, dějiny Egypta a antického Řecka, výboje Říše římské, stěhování národů a šíření kultury z jednoho světadílu na druhý, přes období feudalismu, osvícenství a revoluční změn v Evropě až po poslední historické zvraty, které napovídají o podobě 21. století, na jehož prahu stojíme. (Založil/a: Antonín)