Zrádný měsíc

BB art - 2002
ISBN: 80-7257-946-0

BB art (2002) 80-7257-946-0 325
BB art (2000) 80-7257-287-3 303

„Kristepane! Dva a půl melounu! Vždyť já chtěla jen čtvrt miliónu..."
Jenže teď je Cassidy Blacková i se svými uloupenými, ale nechtěnými dvěma a půl milióny dolarů na útěku.
Cassie nikdy nebyla a ani teď není svatoušek. Svého času před ní a její láskou Maxem nebylo bezpečné žádné kasino v Las Vegas. Jenže to už je minulost. Max při poslední akci proletěl skleněnou střechou a zabil se. Cassii přišili spoluvinu i na jeho smrti a šla sedět.
Teď je pár let venku a vzdoruje pokušení. Nepotřebuje peníze, má jich tak akorát, ale schází jí vzrušení z riskantní akce. Ale odolává a tajně si drží na dohled malou dcerku, která jí zbyla jako vzpomínka na čas lásky a dobrodružství s Maxem, kterou však musela, když šla do vězení dát k adopci. Jenže když se její adoptivní rodiče rozhodnout přestěhovat se do Evropy, Cassie na cestu nemá. A zábrany padnou.
Jenže ze zamýšleného skromného čtvrtmiliónu je nedopatřením kořist desetkrát vyšší a navíc jde o špinavé peníze, které v kasinu pral jeho gangsterský majitel. A ten nasadí na zlodějku svého nejlepšího muže. Je dobrý ve více oblastech: na tak horkou práci je to špičkový profesionál a k tomu i učebnicový psychopat. Nastává smrtící hra na kočku a myš...

Pajky
  21. 7. 2015, 20:36
Connellyho odbočka od Harryho Bosche směrem ke Cassie Black mě rozhodně nenadchla tolik jako příběhy Jacka McEvoye, Terryho McCaleba nebo právě samotného Harryho Bosche. Přesto příběh odsýpá vcelku rychle a skrývá pár překvapení, která ho ozvláštní.