Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Historie mučení

70%
4 10
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Historie mučení Originální název: Historie mučení

Nejnovější vydání:
XYZ - 2008
ISBN: 978-80-7388-071-2
Počet stránek: 288
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 18x v přečtených
v knihovně 13x v knihovně
k přečtení 12x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
XYZ (2008) 978-80-7388-071-2 288

Historie a charakteristika krutých trestů a mučení, popis nejrůznějších mučicích nástrojů, konkrétní případy, činy a osudy odsouzených. Fakta o mučicích praktikách, jež byly v minulosti hojně používány, avšak v dnešní době jsou pro civilizovaný svět šokující a nepředstavitelné. Bičování a palicování, skřipec, drcení kostí, trhaní těla rozžhavenými kleštěmi, škrcení a stahování provazem… Termín „mučení“ současně v sobě zahrnuje širokou škálu využívaných metod, účelů nebo prostředků, přičemž ono samotné je jen jednou ze součástí pojmu násilí, které lze použít nejenom proti jednotlivci, ale i proti skupině osob, širokým vrstvám obyvatelstva či celým národům. Tento široký záběr se pokouší reflektovat tato kniha - jednak velmi podrobnou textovou částí a také mnoha obrazovými materiály. (Založil/a: Antonín)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Abigor
80% 80% 80% 80% 80%
  11. 4. 2012, 14:42
Dost dobrej obrazovej materiál, to se musí nechat! Taky oceňuju, že jsem se něco dozvěděl i o psychickém mučení. Ta kniha není jen o inkvizici, nabízí obecnej pohled na mučení v různých kulturách. Skvělá kniha.
kingmaker
60% 60% 60% 60% 60%
  27. 9. 2012, 9:55
Kniha seznamuje čtenáře se základními postupy při mučení, ale také charakterizuje pojem mučení. Tato charakteristika je důležitá vzhledem ke kapitolám, zabývajícím se mučením v současnosti. Jako základní seznámení to stačí, ale čtenář se nedozví nic podrobnějšího o jednotlivých metodách, ani o vývoji mučení v dějinách. Je to prostě jen taková povrchní kniha na křídovém papíře. Jako nedostatek rovněž vidím, že kniha se nevyhnula obvyklé chybě a to je inkvizice. Jasně, není dobré mučit lidi pro jejich myšlenky, ale na druhou stranu světské soudy používaly mučení v mnohem širší míře a mnohem krutější, přesto je většina textu věnována právě inkvizici. Proč? Navíc toto téma je zpracováno již mnohokrát. Stejně tak mi vadí pozornost, která je věnována mučení v současnosti. I tady je hlavní pozornost věnována užití mučení v USA a téměř se nevěnuje mučení v totalitních státech.