Obranná reakce

Poprvé vydáno celosvětově: 1998

BB art - 1999
ISBN: 80-7257-129-X

BB art (1999) 80-7257-129-X 400

Může člověk, který je krátce po transplantaci srdce, zvládnout vyšetřování vraždy? Vydrží nové srdce takové vypětí, i když bije v hrudi bývalého agenty FBI Terryho McCaleba, proslulého nelítostným pronásledováním masových vrahů nejen v Los Angeles, ale po celém západním pobřeží USA?
Terry McCaleb se po návratu z nemocnice zotavuje na svém rybářském člunu kotvícím v zátoce Sun Pedro a ukázněně podstupuje léčbu nezbytnou k tomu, aby jeho organismus přijal cizí tkáň. Ale jednoho dne se dozví o zločinu, který se ho velmi osobně dotýká, a přes důrazné varování lékařů se pouští do vyšetřování. Ví, že riskuje svůj „darovaný" život, ale dopadnout pachatele je pro něj mnohem důležitější. (Možná, že v tuto chvíli už zkušení čtenáři detektivek tuší, jaká má k takovému jednání motiv.)
To je neotřelé téma, na němž renomovaný spisovatel detektivních románů Michael Connelly vystavěl skvěle komponovaný příběh plný nečekaných, ale logických zvratů a zápletek, a nabídl milovníkům tohoto žánru napínavou četbu o vyšetřování vražd, které zdaleka nejsou tak náhodné, jak zpočátku vypadají.

Pajky
  18. 7. 2015, 17:00
Příběh Terryho McCaleba mě bavil, ale nějak jsem nevěřil tomu vrahovi a nechápal jsem jeho motivaci. Každopádně je dobře, že jsem si během toho nevzpomněl na film Krvavá Stopa s Clintem Eastwoodem v hlavní roli, protože jsem si Terryho představoval jinak a hlavně mladšího. I tak je to však povedená Connelyho odbočka od Harryho Bosche.