Celebrity

Originální název: Celebrity

Albatros - 2009
ISBN: 978-80-00-02172-0

Albatros (2009) 978-80-00-02172-0 288

Co všechno lidé udělají, aby se vyšvihli na vrchol žebříčku slávy? Tuto otázku si musí položit spisovatel Karel Mareš a herečka Veronika Sekerová, když narazí při návštěvě Florencie na stopu příšerných mystérií, jež sahají až k počátku věků. Proti své vůli jsou vlečeni po schodišti děsu a objevují to, co bylo skryto po staletí. S výsledkem, který vede k odhalení toho nejstrašnějšího tajemství, toho, které oba skrývají ve své duši. Jejich průvodci je tucet nejslavnějších celebrit světa, Cindy Crawfordovou počínaje a Paul McCartneym konče. Je možné, aby se česká celebrita dostala tak vysoko, jako jsou oni? Ano. Za určitých okolností ano. Za jakých, to ani nechtějte vědět... Ondřej Neff přichází s novým románem. Tentokrát zavítal na pole čistého hororu, kam se dříve odvažoval jen zřídka. Jeho výprava do říše strachu však dozajista přesvědčí všechny příznivce tohoto žánru.

(oficiální anotace) (Založil/a: Jakub Ehrenberger)

Ondřej Neff Ondřej Neff
*26.06.1945

ondrasek
  15. 6. 2013, 6:51
Po celou dobu čtení tohoto hororového románu nevíte, jestli to, co se děje hlavním postavám Karlovi a Veronice, je realita nebo fikční reality show. Bohužel to není jasné ani po dočtení, navíc děj plyne pomalu, často ho čteme nejprve z pohledu jednoho - v další kapitole tu samou situaci z pohledu druhého hrdiny.
Neffa mám rád, ale Celebrity mě zklamaly. 50%.
Francesco
  27. 1. 2014, 10:25
Ani mě tato kniha nějak zvlášť nenadchla. Je to slabý odvar od předešlých knížek. Asi jsem Neffa začal číst od těch nejzdařilejších děl :-)