Horká linka

Domino - 2010
ISBN: 978-80-7303-539-6

Domino (2010) 978-80-7303-539-6 326
Domino (2003) 80-7303-130-2 326

Počítačový odborník Henry Pierce začal vést zbrusu nový život - má nový byt a nové telefonní číslo. Jakmile si poprvé přehraje sexuálně rozvášněné vzkazy na záznamníku, je mu jasné, že toto číslo měl někdo před ním - a že se ta osoba, konkrétně luxusní prostitutka Lilly, dostala do pořádných problémů. Henry by mohl hodit celou věc za hlavu a požádat o změnu čísla, ale z osobních důvodů se začne zajímat, co se s krásnou Lilly stalo.
Vzápětí se ocitá v polosvětě, který je zcela odlišný od všeho, co doposud poznal. Zběsilý běh událostí ho vtahuje do temnoty nočního velkoměsta, kde se tak dobře daří prodejnému sexu a špíně všeho druhu. Pierce opouští svůj obyčejný život a horečně se vrhá do závodu o záchranu života ženy, kterou viděl jen na její webové stránce.
Jako špičkový počítačový odborník dokáže sledovat Lillyinu stopu s vědeckou důsledností a přesností. Každý krok do její minulosti ho však nutí činit rozhodnutí, která ho mohou stát vše, na čem mu ještě záleží...

illy
  12. 10. 2011, 8:24
Ačkoli je tato kniha pořád nadprůměrná detektivka, z mého hlediska se jedná o nejslabší Connellyho dílko. Heller, nebo Bosh zaujmou rozhodně více, i když provázanost tu samozřejmně je.
Pajky
  27. 7. 2015, 19:11
Odbočka od Harry Bosche a postava, která jako jediná není s Harrym nijak propojená. I když se samozřejmě najde možnost, jak Harryho připomenout. Nebylo to špatný, ale příběhy detektivů mě od Connellyho baví víc a už se těším až vezmu do ruky další "policejní" případ.
quelhar
  15. 7. 2012, 14:00
Začátek knihy nebyl příliš zajímavý a moc mě nechytil, ale o to lepší bylo závěrečné rozuzlení, které mé hodnocení vytáhlo na 4 hvězdičky.