Manželství na dobu určitou

Originální název: To Love, Honour and Betray

Jota - 2010
ISBN: 978-80-7217-780-6

Jota (2010) 978-80-7217-780-6 352

Lucy je vdaná už tak dlouho, že by oddací list měla mít napsaný klínovým písmem. Když ji Jasper po osmnácti letech opustí, je ochromená hrůzou. Co si teď počne s údržbou auta a kdo bude při gruntování tahat těžký nábytek? Už ani nemluvě o věčně rebelující patnáctileté dceři Tally, která z rozpadu rodiny obviňuje právě svou matku. Nedostatek sebevědomí je dědičná záležitost. Člověk ji získá od vlastních dětí. Zatímco Tally se snaží najít ve svém rodném listu nějakou skulinu, aby se mohla přihlásit k adopci, Lucy by se chtěla smířit nejen se ztrátou životního partnera, ale také s tím, že potomstvo je na celý život, a ne jen k Vánocům. Je možné, že teenageři jsou trestem božím za to, že jsme si kdysi dopřáli trochu sexu? Tato kniha je radou, co dělat, když člověk zjistí, že před lety ztratil samou láskou hlavu. (Honem ji zase najít, než si ustavičným narážením poškodí doma nábytek.) Ale hlavně je to návod na přežití pro všechny, kdo už si uvědomili, že dokonalé manželství je jako ženský orgasmus většina jich je jen hraných.. (Založil/a: Antonín)

marta-b
  23. 5. 2013, 21:19
Příběh ze života jedné anglické rodiny, která se klasicky po letech manželství rozpadla. Moc mě bavilo číst pocity hlavní postavy, protože všechno, co psala a co si myslela, bylo jako ze života. Místy byla knížka i vtipná a líbil se mi celkový vývoj postav. Za co jsem ale ubrala jednu hvězdičku, je trochu za vlasy přitažený závěr.