Líný rodič

Líný rodič Originální název: Idle Parent

Jota - 2010
ISBN: 978-80-7217-665-6

Jota (2010) 978-80-7217-665-6 248

Také máte pocit, že jste se stali otroky svých dětí? Z přehnaně zaníceného rodičovství však vede cesta ven. Existuje jednoduché řešení, které váš život učiní snazším a finančně méně náročným, život vašich dětí učiní radostnějším a navíc vám pomůže vychovat děti šťastné a soběstačné. Toto řešení autor knihy nazývá líné rodičovství a jeho mantra zní jednoduše: Nechte je být. Líný rodič je totiž dobrý rodič. Taková filozofie pravděpodobně může jít modernímu, zaneprázdněnému rodiči proti srsti, protože je nám neustále předkládáno, abychom dělali více, a ne méně. Všichni rodiče bloumají, kudy chodí, sžíráni hlodavým pocitem, že to všechno dělají nějak špatně a že je potřeba víc pracovat. Nikoliv. Problém není v tom, že do rodičovství vkládáme příliš málo práce, nýbrž že jí vkládáme příliš mnoho. Tím, jak přehnaně zasahujeme do života svých dětí, jim bráníme, aby vyrostly a postaraly se samy o sebe. Stáhněte se. Nechte je žít. Vítejte ve škole líného rodičovství. Jde o zaručený úspěch pro obě strany - vy budete mít méně práce a dítě tím jen získá, vy i vaše děti se naučíte užívat každodenního života a také samostatnosti a nezávislosti. A jak na to se dozvíte v humorné a láskyplné knize Toma Hodgkinsona, líného rodiče tří dětí, která se stane nepostradatelnou součástí vaší domácnosti. (Založil/a: Antonín)

Tom Hodgkinson Tom Hodgkinson
*??.??.1968

Irene
  28. 4. 2012, 8:14
Já nevím, ale nebyli jsme tak vychováváni my? Víkendy na chalupě, kde jsme běhali v přírodě bez dozoru a stavěli si "bunkry", přes týden venku před barákem nebo s knížkou v pokoji... Sama nevím, jak vychovávat děti teď, když je internet, mobily apod. Ale proste nejakou volnost potřebují a co opravdu jednou nemíním dělat je nechat je očipovat, nepustit na krok osamotě z domu a na každou minutu jim organizovat čas - ikdyž, není balet pro batolata a čínština pro nemluvňata přece jen dobrý nápad, není to skvělá investice do budoucnosti???? :-D
wroclav
  9. 12. 2015, 22:15
Ale jo, asi je to nejlepší výchovná kniha, kterou jsem četl, rozhodně lepší než Respektovat a být respektován, Něžná náruč rodičů a další co se mě dostali do ruky, ale neměl jsem sílu dočíst. No ale i tak to není žádné terno. Myšlenka, že oni se v podstatě vychovají sami celkem sedí.
1307_A_0507
  22. 1. 2013, 20:17
hlavní myšlenkou knihy je "nechat děti být" a je to naprosto správně :) my jsme tohle začali praktikovat u dcery hned od miminka - zpočátku vydržela jen pár minut, postupně se čas jejího vystačení si prodlužuje. Tím samozřejmě nechci říct, že by autor lidi nabádal, aby svoje děti ignorovali, nebo že něco takového dělám. Naopak - děti si umí nádherně vyhrát a ke spokojenosti jim kolikrát stačí, že jsou ve stejné místnosti s vámi, že na ně mluvíte, že reagujete na jejich volání...a jinak jsme jim ukradení :) necháme ji být a kolikrát žasneme, jak umí být spokojená. A ještě jedna věc - čím míň hraček, tím větší zábava :)
culi
  20. 3. 2013, 17:01
Moc se mi líbí, že ta kniha je nejenom o výchově dětí, ale snaží se taky změnit myšlení dospělých lidí, kteří se utopili v dnešním světě plného hodnot jako výkon, peníze, kariéra a snaží se ukázat lidem, jak se naučit být šťastní...
Lumor
  2. 11. 2010, 12:20
Opravdu neotřelý pohled na východu dětí! Základní výchovnou metodou je "nechte je být". Kniha je nejen o alternativním způsobu (ne)výchovy, ale i společenských hodnotách. Autor klade důraz na volný čas strávený s dětmi, a to na úkor času stráveného v zaměstnání, v nákupních a zábavných centrech. Volný čas je vzácnější komodita, než peníze vydělané v intelektuálních či fyzických manufakturách.