Jiřina Švorcová osobně

Jiřina Švorcová osobně Originální název: Jiřina Švorcová osobně

XYZ - 2010
ISBN: 978-80-7388-404-8

XYZ (2010) 978-80-7388-404-8 520

Herečka, recitátorka a bývalá komunistická funkcionářka Jiřina Švorcová se narodila 25. května 1928 v Kociánovicích u Hradce Králové. Absolvovala pražskou DAMU a v letech 1951-1989 byla členkou činohry Divadla na Vinohradech. V televizi začínala jako hlasatelka a během let v ní natočila stovky inscenací a her. Největší popularitu nejen u nás, ale i na hranicemi jí přinesla hlavní role Anny Holubové v seriálu Jaroslava Dietla Žena za pultem. V knize rozhovorů s ostříleným novinářem a publicistou Miroslavem Graclíkem Jiřina Švorcová hovoří nejen o své kariéře a osobním životě, ale vysvětluje a obhajuje i své politické názory. (Založil/a: Antonín)

vladislaus
  22. 6. 2013, 18:10
Jiřina Švorcová je šedivá, nevýrazná a nezajímavá osobnost a taková je i tato kniha. Navíc je i naivní. Prohlašuje: Socialismus se vrátí, ale všichni lidé ho musí chtít, jinak to nejde. Já pravím, že nikdy nenastane čas, aby všichni lidé v jednom státě chtěli ten samý politický režim.
svobodka
  22. 9. 2015, 13:51
Já mám názor zcela opačný. Jiřina Švorcová je zajímavý člověk a rozhodně dobrá herečka (a krásná žena, alespoň byla). Je možná poněkud naivní, ale to já taky. Jak ji chápu!