Nespokojený melancholik Hugh Laurie

Originální název: Hugh Laurie

XYZ - 2010
ISBN: 978-80-7388-400-0

XYZ (2010) 978-80-7388-400-0 264

Měl jsem štěstí a vždycky jsem si našel nějakou práci. Ale často jsem se sám sebe ptal: Opravdu se na tohle hodím? Chci to vážně dělat? Neměl bych toho nechat a jít někam učit? Nebo si sednout a napsat Odyssea? Jenže to už někdo udělal. Říká o sobě Hugh Laurie, významný britský herec, spisovatel a muzikant, pro mnohé z nás spíš Dr. House. Tento výrok přesně vystihuje povahu osobitého umělce a hlavně nespokojeného melancholika. Katty Joyce pro nás vytvořila jeho dokonalý portrét, v němž nám představuje jeho názory, myšlenky, očekávání i zklamání. Před námi tak vyvstane obraz, z něhož na nás hledí charismatický člověk s neutuchající snahou být stále dokonalejší ve všem, co dělá. (Založil/a: Antonín)

#film
Katty Joyce Katty Joyce
*1984

Zajdaanek
  28. 12. 2013, 2:25
Tuhle knihu sebou potáhnu klidně až na Aljašku. Ona možná není tak výborná jak se z mého komentáře může zdát, ale mě záleží na tom, o kom je. Hugh Laurie je můj životní vzor a díky této knize jsem ho mohl zase o kousíček více poznat. Pro mě nezbytnost v knihovně a v životě!
Peter.Melon
  21. 10. 2011, 19:11
Tato kniha má popravdě docela hodně fotografií a některých Laurieho citátů,ale je spíše průměrná.Fotografie jako je třeba Laurie na motorce je ale celkem hezká.Někdy se dívím,co všechno tento člověk dokázal.Na konci této knihy jsou různá Laurieho ocenění seřazená časově.V knize lze najít dokonce barevnou Laurieho fotografii,kde přijímá ocenění za přínos filmu.Hugh Laurie bývá označován renesančním člověkem,protože je chytrý a lecos umí navzdory své škaredé minulosti.
BadWolf
  13. 4. 2013, 10:15
Nic moc. Hodně se to opakuje a bohužel to nepřináší nic moc nového. Hodnocení odráží hlavně to jak moc si vážím samotného herce...
whampingwillow
  13. 1. 2011, 15:27
Nelíbilo se mi. Vyprávěcí pasáže byly příliš za vlasy přitažené a životopisná část byla napůl vykradena z knihy Hugh Laurie : Neautorizovaný životopis. Citovat jiné publikace je záležitost poměrně běžná a řekla bych, že i chvályhodná, ale většina autorů má alespoň tu slušnost a uvede seznam citované literatury.