Ženy, které uměly myslet i bez manžela

Ženy, které uměly myslet i bez manžela
Originální název: Ženy, které uměly myslet i bez manžela

Krásná paní - 2009

Krásná paní (2009) 77

Eva Uhrová je dáma, která umí s noblesou (a lapidárně) vyprávět příběhy žen, jež svým životem a prací obrátily ženský a český svět vzhůru nohama. Znáte Augustu Rozsypalovou, Olgu Fastrovou, Františku Amerlingovou, Marii Riegrovou, Betty Karpíškovou, Marii Záhořovou, Marii Tumlířovou, Miloslavu Hrdličkovou, Marii Baborovou, Miladu Petříkovou, Annu Řehákovou, Annu Honzákovou, Josefu Náprstkovou, Elišku Vozábovou, Annu Lauermannovou, Amálii Mánesovou, Růženu Svobodovou? Ne? Vy nevíte, že naši drobnou českou kotlinu neudržoval při životě dupot mužských bot, ale tlukot ženského srdce? V tom případě vás útlá knížka Evy Uhrové vyvede z omylu. (Založil/a: Milena)

Tardis
  15. 3. 2016, 13:15
Obávám se, že se jedná o dost zbytečnou jelikož autorka není na psaní informativních a vzdělávcích publikací dostatečného nadhledu. Dvakrát jsem v knize nalezla větu typu: "A protože byla ve znamení Raka/býka, tak něco...". Argumentace astrologií je směšná. Dále se mi nezamlouvaly bulvární titulky a osobní poznámky. Obecně je celá publikace postižena tím, že ji psala žena, která má potřebu dávat do spojitosti, co spolu nesouvisí.