Debordelizace hlavy

Podtitul: zprimitivněte k úspěchu

Originální název: Debordelizace hlavy

Nezjištěno / Jiné - 2009

Nezjištěno / Jiné (2009) 192

Ke každému stroji dostanete i návod k použití. Jen ke svému mozku jste ho nedostali. Proto většina lidí ani netuší, co vše mohou dokázat. Průměrný člověk využívá jen asi dvě procenta svého mozkového potenciálu. Pokud ale stroje pracují jen s desetiprocentní účinností, považujeme je za neúčinné. Zdá se vám to normální? (Založil/a: Milena)

lidus
  24. 1. 2015, 20:27
Autora nemám ráda. Nelíbí se mi jeho styl psaní. Zdá se mi agresivní. Se spoustou jeho názorů nesouhlasím. Souhlasím ale s tím, že za spoustu svých problémů si můžeme sami a nikdo jiný je za nás nemůže vyřešit.
twiGGy88
  29. 9. 2013, 19:21
Příručka pro kariéristy. Pokud nejste vysloveně kariérista, tak se po přečtení knihy budete cítit jakoby s Vámi bylo něco špatně. Pan Toman prezentuje skupinu 5% úspěšných lidí jako jakousi nadrasu a zbylých 95% kritizuje s dávkou jisté arogance. Některé jeho názory jsou pro mne ispirativní - kapitola o minulosti, o postojích, o souboji hodnot, o hodu mincí... s jinými jsem nemohla souhlasit, i přesto, že si je pan Toman dokáže bravurně obhajovat. Nicméně každou knihu, ze které si dokážu něco vzít, hodnotím kladně. Ještě se mi nestalo, že by mě nějaká kniha naprosto pohltila a ztotožnila bych se se vším, co autor napsal.
depeyrac.cz
  22. 2. 2013, 19:46
První kniha o osobním rozvoji, ke které mám celkem dost výhrad, ale jak radí různé psychologické příručky, nejdříve chvalte a až poté vznášejte kritiku. Pozitivně tedy hodnotím autorovu snahu o vysvětlení fungování našeho mozku, to jsou celkem zajímavé pasáže a také kapitola zprimitivněte byla přínosná. K čemu mám však výhrady jsou různá fakta, které následně autor shrne do jakého si logického závěru a na tom postaví argument na kterém staví své názory. Např: toto: před 100 lety byste na 100 kilometrů potřebovali jeden den, a ne hodinu, dříve trvala pracovní doba 16 hodin, pak 12 atd.. a že tak dneska vlastně lidé mají spousty času na to být úspěšný a jaká je to tedy velká výhoda.. trošku mi to připomíná Napoleona Hilla (USA země neomezených možností), autor se na druhou stranu nezmiňuje, že dříve lidé neměli potřebu tolik cestovat a že byť se zkrátila pracovní doba, tak naopak se 1000x snížilo používání selského rozumu obyvatelstvem a stejně takovou měrou se zvýšila míra manipulace veřejným sektorem a velikost informační pasti. Takže nakonec jaká společnost na tom byla vlastně lépe?? Dále k informacím o našem mozku, obecně se tvrdí, že průměrný člověk využívá cca 2%, ale zase na druhou stranu neexistuje studie, která by přišla s přesvědčivými důkazy a měřením deklarující celkovou velikost kapacity našeho mozku, to vše jsou pouze nepodložená fakt, která se neustálým opakováním staly pravdou. Také si ještě vzpomínám na pasáže, kde autor tvrdí, že nedostatek talentu, nelze nahradit větší pracovitostí a delší praxí, nesmysl! Podívejte se na Pavla Nedvěda, který si to vyloženě vydřel a takových lidí v historii je mnoho a sám také některé znám osobně. Myslíte si, že by Waynemu Gretzkymu stačil pouze talent?? Stavět argument na tom, že i kdyby autor chtěl, tak se nevyrovná Jágrovi je zcestný, neboť není definované časové označení. Dneska už určitě pan Toman hrát hokej jako Jágr nebude, ale kdyby od mala dělal 1000 dřepů a kliků každý den, jezdil by na kole 50 km na tréninky a každý večer sledoval v TV téměř nábožensky zápasy NHL, tak možná by se tím Jágrem stal, anebo jednou z jeho velkých konkurencí. Závěrem, v této knize o skutečném podnikáním moc nenaleznete, cílovou skupinou jsou především OSVČ, kteří dostanou již vytvořený produkt a stanou se součástí určitého podnikatelského systému (nejčastěji MLM). Pokavaď někdo nesouhlasí s tímto názorem, uvítám možnost dialogu. Pro ty kteří považují tuto knihu, za jednu z nejlepších, tak doporučuji přečíst si třeba Stephena Coveyeho – 7 návyků.
Marička
  30. 8. 2012, 10:36
Na téhle knize je nejlepší, že ji napsal čech. Je až k neuvěření, jak bystrý a houževnatý člověk se narodil v tom našem malém českém rybníčku (a co všechno dokázal i když má tourettův syndrom). Nejlepší kniha o osobním rozvoji, co znám.