Vzrušující Vancouver

Vzrušující Vancouver Originální název: Vzrušující Vancouver

Nezjištěno / Jiné - 2010

Nezjištěno / Jiné (2010) 190

Průvodce a zároveň cestopis o Vancouveru a jeho okolí, v němž vzrušující příběhy a bohatou faktografii doplňuje množství fotografií. Součástí a velkou předností knihy jsou tipy a rady od lidí, kteří ve Vancouveru dlouhá léta žijí - díky tomu v ní najdete cenné a praktické informace jinde nedosažitelné. Například o zajímavých místech či kam se vydat jen s nejvyšší opatrností, kde objevit architektonické perly či kam se vypravit za heliskiingem a jaké to tam bude. Které pláže jsou nejlepší, kam vyrazit v červenci na lyže a v létě na túru, když jste tu jen na pár dní. Jak si užít vyjížďku na kajaku kolem downtownu nebo kam se vydat na romantický výlet na kanoi. Proč si přibalit pohorky a neodříkat si pěší turistiku, i co dělat, když potkáte medvěda. Kam jít na skvělé jídlo, která část Vancouveru je nejmódnější nebo proč je White Rock ideálem turistů. A spoustu dalších námětů z města i přírody. Kniha vychází v čase olympijských her a obsahuje i bohaté informace o Whistleru, dějišti lyžařských soutěží: o olympijských sjezdovkách i různorodých letních příležitostech ke sportu, turistice a zábavě. (Založil/a: Milena)

Lenka Tomsová Lenka Tomsová
*1954

VA
  21. 9. 2013, 12:38
Knihu jsem četl po návratu z Kanady. Jen jsem vzpomínal, jak tam bylo nádherně, skvělí lidé atd. atd. Kniha obsahuje dobré informace, doporučení... Lze číst jak před cestou do BC, tak i po návratu. :)