Génius

Génius Originální název: Genius

Knižní klub - 2010
ISBN: 978-80-242-2803-7

Knižní klub (2010) 978-80-242-2803-7 432

Ethan Muller, mladý newyorský obchodník se současným uměním, narazí na svou životní příležitost. V rozpadajícím se činžáku se ztratil nájemník jménem Victor Cracke a zanechal po sobě množství originálních kreseb, které na sebe překvapivě navazují. Ethan sice část z nich úspěšně prodá (tím spíš, že o jejich autorovi nikdo nic neví), ale vzápětí s ním chce mluvit policie a dcera bývalého policisty, se kterou se sblížil, s ním mluvit naopak odmítá. Geniální malíř Victor Cracke má totiž více než podezřelou minulost a zdá se, že jeho obrazy nejsou jenom uměním. Stávají se spíše důkazem důkazem zločinu. (Založil/a: Antonín)

Jesse Kellerman Jesse Kellerman
*01.09.1978

dennuska
  8. 5. 2011, 11:26
Do knihy jsou vloženy mezihry, které v nejnapínavější části "vypnou" a přenesou vás do jakési události v minulosti. Působí tajemně a pomaloučku vám odhalují skrytou pravdu. Což vás podněcuje knihu doslova "zhltnout". Když se na to dívám zpětně, autor vyprodukaval šokující závěr, ale právě díky pomalému odhalování jsem šokovaná nebyla. 4*