Palác rozkoší

Originální název: Palace of Delights

Brána - 2010
ISBN: 978-80-7243-433-6

Brána (2010) 978-80-7243-433-6 320

Jane Popyncourt cestuje jako dítě se svou matkou z Francie ke dvoru anglického krále Jindřicha VII., kde vyrůstá s královými dcerami Margaret a Mary, které učí francouzštinu. Když její matka náhle umírá, Jane, zůstává bez peněz, nemůže tedy doufat ve výhodný sňatek. Jako favoritka princezny Mary se však půvabná dívka stává středem pozornosti mladých mužů z družiny nového krále Jindřicha VIII., zažívá různé aférky a mladý král ji využívá také jako špionku. Historický román, který vznikl na základě skutečného životního příběhu Jane Popyncourt, přináší brilantní pohled na Tudorovce, jejich rodinu a na život u jejich dvora. (Založil/a: Antonín)

Kate Emerson Kate Emerson
*1947

Elleyne
  4. 3. 2011, 22:47
Kniha se mi líbila hlavně proto, že nahlédla do, pro mě zajímavého období dovra krále Jindřicha VIII....konec knihy už se mi tolik nelíbil,možná příliš zidealizovaný
chrispe
  9. 8. 2014, 11:25
Chvíli mi trvalo, než jsem se do knihy začetla. Zpočátku jsem měla pocit, že čtu jen o tom, kdo žil, kdo se narodil, kdo umřel. K hlavní hrdince jsem necítila moc sympatií a bylo mi celkem jedno, co se s ní stane, nebo jaké je tajemství její matky, asi SPOILER!! na rozdíl od Guye. /// Co se mi líbilo, stejně jako předchozí hodnotící Elleyne, tak právě možnost nahlédnout do života Tudorovců, kdy popisuje život na dvoře, např. různé hry, které se hrály, slavnosti a podobně... a dokonce už i vím, jak jdou popořadě různé hodnosti u dvora (vévoda, markýz, hrabě, vikomt, baron.. a pak rytíři a urození páni) :D to mě vždycky zajímalo (fakt!).