Strašák

Strašák Originální název: The Scarecrow
Poprvé vydáno celosvětově: 2009

Domino - 2010
ISBN: 978-80-7303-521-1

Domino (2010) 978-80-7303-521-1 418

Jack McEvoy končí. Býval novinářskou hvězdou, ale teď dostal výpověď pro nadbytečnost. Hodlá ovšem odejít ve velkém stylu: během posledních dnů v redakci napíše nejlepší článek svého života. Hlavní postavou onoho článku má být Alonzo Winslow, šestnáctiletý drogový dealer, který se přiznal k brutální vraždě ženy. Jack zamýšlí psát o neutěšeném prostředí, nefungujících rodinách a nedostatku citu, které z jednoho nešťastného teenagera udělaly vraha. Čím hlouběji se ovšem Jack do případu noří, tím si je jistější, že Alonzovo doznání je lživé. Ten kluk je pravděpodobně nevinný. Předsevzetí napsat nejlepší článek svého života se Jackovi nejspíše podaří naplnit. Ocitl se totiž na stopě vraha, který bravurně uniká z policejních sítí: sám je nepolapitelný, ale zároveň přesně ví, co se proti němu chystá. Ví i to, že Jack se blíží Další knihy tohoto autora najdete v nabídce připravovaných i vydaných titulů. (Založil/a: Antonín)

maurarita
  27. 7. 2015, 16:21
Trochu slabší detektivka, příběh neměl ten správný spád a dalo mi dost práce prokousat se do konce.
Pajky
  4. 9. 2015, 18:13
Connelly ani McEvoy mě nezklamali. I když je pravda, že Poet byl zajímavější. Ale jak říkám, i přesto odcházím od knížky z dobrý dojmem a pořád se jedná o nadprůměrnější detektivky, Connelly to ani jinak napsat neumí.