Sváteční víkend

Originální název: Labor Day

Ikar - 2010
ISBN: 978-80-249-1375-9

Ikar (2010) 978-80-249-1375-9 224

První román vydaný v Česku od úspěšné americké autorky. Třináctiletý Henry tráví prodloužený víkend na konci léta sám s matkou, tanečnicí Adele. Opustil je Henryho otec a on se marně snaží svou labilní matku utěšit. Vše se změní, když se neočekávaně stanou rukojmím zakrváceného muže. Ale bude to právě neprávem obviněný únosce, kdo Henrymu poskytne cenné otcovské rady a navždy ovlivní jeho život. (Založil/a: Antonín)

Joyce Maynard Joyce Maynard
*05.11.1983

janeicka
  27. 4. 2014, 8:18
Pro mne trochu netradiční kniha, vzpomínky třináctiletého Henryho na jeden prodloužený víkend před začátkem školy. Netradiční v tom, že se opravdu jednalo spíše o tok myšlenek a vzpomínek bez uvozování přímé řeči, což mi zpočátku trochu vadilo. Velmi rychle jsem se ale začetla a celý příběh ubíhal velmi rychle. Stejně jako ve filmovém zpracování se mi líbilo postupné odhalování životních příběhů Adele a Franka - dvou lidí, kteří se i přes své těžké životní osudy našli a rozuměli si i beze slov... Zajímavý konec je velkým plusem, proto můžu klidně doporučit jak knihu, tak velmi povedené filmové zpracování.
psychoklara
  2. 7. 2014, 8:47
Anotace láká na drama, kterého se nedočkáte. Místo drsného přepadení, věznění a týrání rukojmí v knize všechny osoby popisují své životy a rozplétají osudy, které jsou však víc dramatické, než by zmiňovaný únos mohl vůbec být. Podivně krásný příběh o vztazích, o lásce a o pocitech dospívajícího kluka. Doporučuji k přečtení.

Jen na okraj: Jsem jediná, kdo ve zmenšeném obrázku obálky vidí hlavu sochy z Rapa Nui? :)
Pim
  16. 3. 2014, 22:02
Dobrá kniha. Jsem ráda, že jsem přečetla před shlédnutím filmu - ten jsem ještě neviděla. Zajímavý a netradiční příběh o lidech a lidskosti. Konec mě dostal.
Peter.Melon
  1. 10. 2013, 8:48
Dobrý román o jednom klukovi.Dobře se čte,je i napínavý a má dobrý děj...Tento román může číst dítě i dospělý.
Illaa
  7. 1. 2015, 10:54
Kniha se mi moc líbila, bylo to zase něco trošku jiného. Působilo to na mě velice příjemně, jak je kladen důraz na otázku rodiny jako recept na spokojený život. Dějově není kniha nijak bohatá, ale mě tedy úvahy i vyprávění z minulosti dosti bavilo. Všem doporučuji k přečtení.
hanci.hp
  18. 3. 2014, 22:44
Asi do poloviny knihy jsem nevěděla, co mám čekat...a pak to bouchlo. U čtení sice vycítíte, že to nedopadne tak úplně dobře, ale pořád doufáte. A když už ten konec přijde, zjistíte, že jste to nečekali. Už dlouho mě žádná kniha takhle nevtáhla.
Martasek76
  20. 3. 2014, 11:41
Knížka se mi líbila, četla se jak se říká \"sama\". Poutavý příběh i napínavý děj a konec mě hodně "dostal".