Simpsonovi & filozofie

Poprvé vydáno celosvětově: 2001

XYZ - 2010
ISBN: 978-80-7388-216-7

XYZ (2010) 978-80-7388-216-7 443

První svazek z nové série knih POPULÁRNÍ KULTURA A FILOZOFIE je věnován mimořádně oblíbené rodině Simpsonových. Je to logické, neboť se jedná o jeden z nejvýznamnějších pořadů zastupujících na televizních obrazovkách inteligentní zábavu. Fenomén Simpsonových je tedy živnou půdou pro otázky typu: Může Nietzsche odůvodnit Bartovo špatné chování? Je pokrytectví vždy neetické…? A mnoha dalších. Simpsonovi a filozofie je nesmírně bystrá a vtipná kniha, která vysvětluje pomocí filozofie základní životní postoje této oblíbené americké rodiny. Můžete tedy společně s dvaceti filozofy a teoretiky vést absurdní a hyper-ironickou diskusi o podivně povědomém světě bez pravidel, který tvoří město Springfield a jeho obyvatelé. (Založil/a: Antonín)

William Irwin William Irwin
*1970

Mark T. Conard Mark T. Conard

Aeon J. Skoble Aeon J. Skoble

Kukpiss
  14. 3. 2012, 20:04
"Rovněž nastává paradoxní situace, když bereme vážně vyjádření celebrit k politické situaci, jako kdyby herecký či hudební talent dával politickým názorům svého nositele vážnost, zatímco jsou názory odborníků na politologii terčem posměchu. Se kterými názory se Američané více ztotožňují, s názory Aleca Baldwina a Charltona Hestona, nebo Johna Rawlse a Roberta Nozicka?"
Margret
  17. 12. 2011, 22:04
Nahlédnutí do filosofie prostřednictvím přístupného seriálu mě velice zaujalo. Pro fanoušky Simpsonových možná zklamání - kniha nesrší vtipem, na který jsme zvyklí u jejich příběhů, ale trochu jiný náhled na tuto rodinku je zajímavou zkušeností. Rozhodně se na úspěšný seriál budu dívat trochu zevrubněji, než doposud.
liroy77
  18. 12. 2010, 13:32
kniha bude zklamáním pro ty, kteří čekají příhody žluté rodiny ze Springfieldu, ale potěší ty, kteří chtějí pochopit základní filosofické pojmy trošku odlehčenou formou, na filosofické statě kupodivu čtivé