Bezpochyby mrtví

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Baronet - 2010
ISBN: 978-80-7384-361-8

Baronet (2010) 978-80-7384-361-8 320

Šestá kniha série Pravá krev.

Protože má Sookie Stackouseová tak málo příbuzných, vůbec se jí nelíbí, že přišla o další - o svou sestřenici Hadley, družku královny luisianských upírů. Hadley zanechala Sookie všechen svůj majetek, když před pár týdny nečekaně skonala, i když vlastně byla již dlouho neživá. Ale vymáhat dědictví se zdá být značně riskantní. Jsou totiž tací, kteří by neradi viděli, kdyby se Sookie seznámila s Hadleyinou minulostí, a i s jejím majetkem, příliš důkladně. A jsou připraveni použít všech dostupných prostředků, aby jí v tom zabránili. A ať je to kdokoli, jsou určitě nebezpeční, a Sookin život je opět v ohrožení. (Založil/a: Antonín)

Richie
  2. 11. 2016, 6:02
Šestý díl je docela nabitý událostmi a také akčnější než předchozí díly, což mu přidalo na napětí i čtivosti. Osud sestřenice Hadley je trochu zamlžený (zřejmě je popisován v nějaké povídce mimo sérii), takže jsem chvilkama tápal, ale jinak se mi Sookiin pobyt na dvoře královny upírů v Louisianě líbil. 75%
LeaLea
  12. 3. 2012, 19:35
S tímhle dílem jsem měla trochu problém vzpomenout si, kde se vlastně vzala sestřenka Hadley. Ubylo sexu, to je na druhou stranu dle mého názoru plus. Dějově zajímavé, pěkně se nám to propletlo. Ačkoliv... Sookie mi připadá jako čím dál snazší kořist. Je tam ještě vůbec nějaký nadpřirozený chlap, s nímž by se "cnostná" děva nezapletla?
Lucy Sisk
  28. 2. 2014, 8:14
S postupem času podle mě ta série postrádá původní styl a Sookie se chová jako naprostý nemehlo. Jako by to nebyl její život, ale jen sledovaný pořad v televizi.
Ann-K.
  15. 7. 2012, 18:38
Sookie Stachousová je asi vážně magnet na průšvihy všeho druhu. Co díl, to další průšvih a další boj o život. Pokaždé je to něco jiného a mnohdy ani není jednoduché uhádnout, kdo se ji pokouší zabít.
trpaslyk
  4. 11. 2011, 10:53
Děj je o dost bohatější a složitější než v předchozích dílech, objevuje se celá řada nových postav, byť třeba jen epizodních, takže se v tom čtenář trochu motá. I tak má ale děj zajímavou zápletku. Jediné, co mě zklamalo, je nadnesenost konce – strhne se velká bitva na život a na smrt, všichni umírají, ale Sokii pomůžou snad všichni „její muži“, takže vyvázne téměř bez problémů, potom se ven vyplíží přes komnatu, kde zrovna královna dává svůj souhlas svému osobnímu strážci, aby zabil krále, ale Sokie si nikdo nevšímá, že přes tu místnost právě v tu chvíli prochází ven. Dost divné! Navíc zápletka v jednom bodě dost okatě vykrádá Dumasovy Tři mušketýry, takže o originalitu úplně nejde. Ale i tak – prima čtení.
Lea
  7. 3. 2012, 13:37
Dle mého je to nejlepší díl, uvidíme jaké budou další. A ano, máte pravdu, že konec je trochu přitažený za vlasy, ale příběh to během celé knihy kompenzuje. Jen by mě zajímalo, proč v knihách nebyl příběh o vraždě Hadley a jak jí Sookie pomohla. Začátkem knihy jsem přemýšlela, jakou jsem přeskočila a nedávalo mi to vůbec smysl.
petulka79
  19. 2. 2012, 11:13
Až dosud neomylně platilo pravidlo, že liché díly mě bavily mnohem více než sudé. Šestý díl to ale zlomil. Překvapivě pěkně rozpracovaný děj i zápletka mě držely v pozoru. Jediné co bych autorce trochu vytkla, je ten konec (stejně jako zmiňuje uživatel Trpaslyk). Na druhou stranu, už v předmluvě autorka zmiňuje a děkuje za inspiraci v Dumasových Mušketýrech, takže se něco takového asi dalo čekat. Přesto to hodnotím, jako velmi chytlavé čtení :)