Ladislav Smoljak

Ladislav Smoljak Originální název: Ladislav Smoljak

Petrklíč - 2010
ISBN: 978-80-7229-250-9

Petrklíč (2010) 978-80-7229-250-9 120

Ladislav Smoljak byl dobrý člověk, vynikající herec s velkým H, filmový a divadelní režisér, scenárista, nezapomenutelná postava našich všedních i svátečních dnů. Svým milým, inteligentním, laskavým a osobitým humorem nikoho nikdy neurážel. Odešel jeden z velkých českých hereckých velikánů, který snad měl vrozenou vlastnost rozdávat smích a dobrou náladu. Při sledování jeho her a filmů jsme se cítili v pohodě, jak by to leckterý mladý člověk trefně pojmenoval. Tato kniha pojednává o jeho tvorbě a o tom, jaké hluboké kořeny zapustil do srdcí všech generací. Odhaluje tajemství tvůrčího umění a poskytuje souhrné informace o tom, co sám o sobě řekl, co si o sobě myslel a také o tom, jaký byl pro své kamarády kolegem do nepohody. Publikace obsahuje velké množství fotografií z jeho uměleckého života a leckomu připomene krásné a neopakovatelné chvíle v nenucené společnosti s Ladislavem Smoljakem.
Zdroj: http://knihy.abz.cz (Založil/a: Antonín)