Hříchy pro pátera Knoxe

Hříchy pro pátera Knoxe Originální název: Hříchy pro pátera Knoxe

Mladá fronta - 1991
ISBN: 80-204-0229-2

Mladá fronta (1991) 80-204-0229-2 283

Cyklus detektivních povídek Hříchy pro pátera Knoxe začal psát Josef Škvorecký v šedesátých letech, veden snahou vytvořit nový, dosud nevyzkoušený model detektivních příběhů. Ústřední hrdinkou je zpěvačka Eva Adamová, které se podařilo přechytračit strážce železné opony a odjet „reprezentovat československou kulturu“ do světa, tzn. do barů a nočních podniků v různých městech západní Evropy a Spojených států. A na každé štaci ji čeká detektivní zápletka, kterou s pomocí důvtipu, mimořádného postřehu i kombinačních schopností vždy hravě vyřeší. Čtenář jí může s řešením pomoci, především si však může zahrát zábavnou hru s Ronaldem Arbuthnotem Knoxem, autorem pozoruhodného Desatera, shrnujícího zákony detektivního žánru, a v jednotlivých příbězích odhalit, které z „přikázání“ autor právě zde porušil. Knížka vyšla poprvé roku 1973 v torontském nakladatelství manželů Škvoreckých a její dnešní popularitě přispělo i originální televizní zpracování režiséra Dušana Kleina. (Založil/a: MrVogler)

Josef Škvorecký Josef Škvorecký
*27.09.1924 - †3.1.2012

Lúthien Celebrindal
  26. 6. 2013, 23:11
Zábavné a napínavé detektivky, pěkně napsané (časem si člověk zvykne i na nespisovnou mluvu postav) - nelze než doporučit.
Ale přiznám se, že jsem nikdy nepřišla na to, kdo je vrah, nebo které přikázání bylo porušeno :-) i přesto se mi to moc líbilo!