Dějiny Egypta

Dějiny Egypta Originální název: Dějiny Egypta

Nakladatelství Lidové noviny - 2009
ISBN: 978-80-7106-971-3

Nakladatelství Lidové noviny (2009) 978-80-7106-971-3 821

Dějiny Egypta zdaleka nejsou jenom sfingy a pyramidy. Jeho historie po zániku úchvatných starověkých říší je neméně zajímavá a vzrušující, o čemž nás přesvědčí i kniha významných českých odborníků - egyptologů a arabistů. V současnosti patří mezi významné islámské státy, které nepochybně do světového vývoje zasáhnou nezanedbatelným způsobem. Nejstarší obyvatel nilského údolí o Faraoni a stavitelé pyramid o Impérium na dvou kontinentech: Nová říše o Pod nadvládou Řeků a Římanů o Zrození islámu a dobytí Egypta muslimskými Araby o Svatá válka křižáků a džihád muslimů Mamlúcký sultanát o Život a kultura ve středověku o Egypt pod osmanskou vládou o Francouzská expedice a její důsledky o Vláda Muhammada Alího Období britské okupace o Monarchie za krále Fu'áda o Palestinská válka a její důsledky o Násir a suezská krize o Blízkovýchodní konflikt Sádátova iniciativa a mírová smlouva s Izraelem o Prezident Mubárak a jeho elita o Islamistický extremismus a terorismus. (Založil/a: Milena)

teite
  7. 12. 2013, 22:14
Dle mého názoru to nejlepší, co u nás v rámci souborných dějin Egypta vyšlo. Kdo se o dějiny této země zajímá, měla by to být první volba.