Lvíče

Ivo Železný - 1996
ISBN: 80-237-3288-9

Ivo Železný (1996) 80-237-3288-9 272
Československý spisovatel (1969)

Román z prostředí nakladatelství s jeho zaběhlou, oportunní, ale i taktizující a statečnou "komunikací" s představiteli vládní a stranické moci, tedy "personální" unií, která k tomu mimo jiné měla zvláštní orgán, tzv. HSTD, tj. Hlavní správu tiskového dozoru, jednoduše řečeno cenzuru. (Založil/a: MrVogler)

Josef Škvorecký Josef Škvorecký
*27.09.1924 - †3.1.2012

Jokolo
  25. 9. 2013, 23:28
Škvoreckého až tak dobře neznám, ale kdyby někdo hledal nějakou typickou ukázku jeho stylu, asi bych mohl směle říct, že to byla právě tahle kniha.
Milostná detektivka, táhnoucí se celou knihou, rozhodně není to, co příběh tak ozvláštňuje. Jsou to ale rozhodně kritiky tehdejšího politického či společenského systému (stejně jako například v Miráklu). To člověk asi nemusí bejt génius, aby mu to došlo.
Ale když pominu i tyhle narážky, samotný příběh je to dobrý, krásně tragikomický. A ten závěr, to už je jen taková třešinka.
dollyk
  11. 9. 2016, 9:40
Slečna Stříbrná a Karel Leden. Bylo to fajn, jiskřilo to, dobře napsané. Jen tu poentu jsem vytušil už asi uprostřed. Není to Škvorecký ve vrcholné formě, to rozhodně ne.